Zobacz galerię [3 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
15 sty 2014 15:02

Kącik niemowlaka w sypialni rodziców

Nowo narodzonemu maleństwu nie jest niezbędny własny pokój. Wystarczy mu kącik zaaranżowany w sypialni rodziców. Jest to rozwiązanie wygodne i bezpieczne.

Bardzo często młodzi rodzice zanim urządzą dziecku pokój, aranżują w sypialni niemowlęcy kącik. I nie wynika to z małego metrażu mieszkania czy skromnego budżetu domowego, a najzwyczajniej ze względów czysto praktycznych. Mając niemowlę blisko siebie, rodzice są w stanie usłyszeć kwilenie dziecka i nakarmić je lub przebrać zanim się rozbudzi.

Niezbędnym meblem w strefie malucha jest łóżeczko. Ustawione w rogu sypialni daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, jak również nie wprowadza chaosu w aranżacji sypialni. Ponadto kolorowa tapeta z wyraźnymi wzorami, będąca w bliskiej odległości wzroku malucha stymuluje jego rozwój.

Aranżację kącika noworodka uzupełnia kolorowa komoda na dziecięce ubranka i akcesoria. Spora liczba szuflad o różnych wielkościach nie tylko umożliwi segregację małych ubranek, ale i pomoże utrzymać porządek w trzyosobowej sypialni.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH