Mała sypialnia w marynistycznym stylu. Fot. Bondex

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Mała sypialnia w marynistycznym stylu. Fot. Bondex
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
23 marz 2018 12:53

Mała sypialnia w stylu marynistycznym

Aranżacja małej sypialni w stylu marynistycznym oprócz letniego, morskiego klimatu niesie za sobą jeszcze inne walory, jak optyczne powiększenie wnętrza, czy funkcjonalność. Jest dopasowana, zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych.

Marka Bondex podpowiada, jak zaaranżować małą sypialnie w stylu marynistycznym z wykorzystaniem farby Bondex Smart Paint.

Jeśli ograniczają nas wymiary i mamy do zagospodarowania nieduży pokój (np. 8m2), w praktyce oznacza to, że możemy tam wstawić dwa pojedyncze łóżka, szafkę nocną i regał. Styl marynistyczny daje jednak tyle możliwości aranżacyjnych i stylistycznych, że tylko od naszej kreatywności zależy, czy będzie to sypialnia przypominająca małą szalupę, czy prawdziwy, długodystansowy jacht. W takiej aranżacji należy zwrócić uwagę m.in. na odpowiedni rodzaj i kolor farby (Bondex Smart Paint Takie jest Niebo), rodzaj i kolor materiałów mebli, podłogi, naturalność tkanin, motywy marynarskie w dodatkach.

Odpłyń w niebieską dal 

W kolorystyce stylu marynistycznego rządzą niepodzielnie biel oraz błękit. Kolorystyka ścian sypialni powinna być więc utrzymana w tych barwach. Świetnie nadaje się do tego farba np. Bondex Smart Takie jest Niebo w odcieniu jasnego błękitu, która nada efekt świeżości i lekkości nadmorskiej
bryzy w pokoju i dodatkowo go powiększy.

Zobacz także: Kamień we wnętrzu: zobacz aranżacje z pięknym kwarcytem

Jeśli chcemy dodatkowo wprowadzić dynamikę i ożywić wnętrze, możemy pokusić się o dekorację ściany w postaci niebiesko-czerwono-białych pionowych pasków, które wydłużą i powiększą sypialnię.

Ahoj tam na tratwie, czyli co jeszcze ważne w stylu marynistycznym

Styl marynistyczny bardzo lubi drewno oraz jego odcienie, podłoga oraz meble powinny być więc utrzymane w kolorach np. dębu, czy mahoniu. Wraz z jasnym błękitem ścian będą wyglądały naturalnie i szlachetnie. W zależności od upodobania, można wybrać meble proste, funkcjonalne, ale można również puścić wodze fantazji i wstawić do pokoju na przykład regał, czy łóżko w kształcie łódki. Co prawda w przypadku kiedy dysponujemy małym wnętrzem, możemy pozwolić sobie tylko na jeden taki dominujący element, ale za to całkowicie nawiązujący do nadmorskiego klimatu, oryginalny i wyrazisty. Jeśli dodamy do tego naturalne tkaniny, miękkie materiały stworzymy w pełni marynistyczną, stylową sypialnię.

To Cię również zainteresuje: Mała kuchnia: 25 propozycji z polskich domów

Naturalne tkaniny i materiały to obok jasnej kolorystyki i motywów marynarskich również główne znaki rozpoznawcze stylu marynistycznego. Mile widziane są więc wszelkiego rodzaju ręcznie tkane szmaciane dywaniki, płócienne zasłony czy narzuty na łóżko. Utrzymane w barwach czerwieni sprawią, że aranżacja będzie weselsza i bardziej urokliwa. Pościel, poduszki, koce z kolei dobrze prezentuje się w tonacji jasno niebieskiej, ale mogą również stanowić mocniejszy akcent w postaci czerwieni. Obowiązkowe są na nich wzory marynarskich pasków, tratwy, kotwicy, ryby, koralowców, czy innych motywów morskich.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH