Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Biało-granatowy dywan z piracką aplikacją oraz skrzynia z wielorybem kreują marynarski charakter pokoju chłopca. Fot. Benjamin Moore.

Biało-granatowy dywan z piracką aplikacją oraz skrzynia z wielorybem kreują marynarski charakter pokoju chłopca. Fot. Benjamin Moore.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 04 cze 2014 12:02 (aktualizacja: 05 cze 2014 08:07)

Marynarski pokój dla chłopca. Tak można go urządzić

Mieszkać w pokoju pirata - to marzenie niejednego małego chłopca. Pokazujemy, jak wykorzystując biało-granatowe meble i żeglarskie dodatki można spełnić to dziecięce pragnienie.

Marynarski pokój niebieski jak niebo, które widać z pirackiego statku – takie wytyczne otrzymała arch. Magdalena Borowiak-Wróblewska od czteroletniego Michała, kiedy spytała dziecko o wizję jego pokoju. Kierując się więc tym konkretnym kryterium przystąpiła do pracy, starając się jednocześnie wygospodarować jak najwięcej miejsca do zabawy.

We wnętrzu dominuje biel, dzięki czemu optycznie wydaje się ono bardziej przestronne. Sprytnym pomysłem okazała się zabudowa wokół okna, przeznaczona na książki oraz niektóre zabawki Michała, które do tej pory zajmowały część podłogi. Inną skrytką na zabawki jest łóżko z czterema głębokimi szufladami. W pokoju znajduje się także skrzynia, do której po zabawie szybko można schować np. klocki. W najjaśniejszej części pokoju ustawiono niewielki biały stolik i granatowe krzesełka, które z czasem – gdy chłopiec pójdzie do szkoły - będzie można zamienić na biurko.

Granatowo-biały pokój chłopca nie byłby marynarski, gdyby nie urocze dodatki: tapeta z motywem żeglarskiej mapy, pościel w biało-granatowe paski, dekoracyjna poduszka w kształcie kotwicy czy koło ratunkowe na łóżkiem. 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA