Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Strych czy przestrzeń na poddaszu to idealne miejsce, by zorganizować tam plac zabaw. Ta część domu z pewnością będzie szczególnie lubianym miejscem - zwłaszcza późną jesienią i zimą. Fot. Bartosz Jarosz.

Strych czy przestrzeń na poddaszu to idealne miejsce, by zorganizować tam plac zabaw. Ta część domu z pewnością będzie szczególnie lubianym miejscem - zwłaszcza późną jesienią i zimą. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 06 lut 2015 13:25 (aktualizacja: 09 lut 2015 11:34)

Plac zabaw. Zobacz jak urządzić go w domu

Dzieci uwielbiają harce na placu zabaw. Kiedy jest ciepło i słonecznie mogą spędzać tam całe dnie. Co jednak gdy pogoda nie sprzyja zabawie na świeżym powietrzu?

„W czasie deszczu dzieci się nudzą”, bo jak w taką pogodę bawić się na podwórku? Jest rozwiązanie. Można urządzić pociesze plac zabaw w domu. Jest tylko jeden warunek – musimy mieć w domu trochę niezagospodarowanego miejsca.

Strefę wesołych zabaw można urządzić np. na poddaszu. Pracę należy rozpocząć od pomalowania pomieszczenia na wesoły kolor. Korzystnie będą wyglądać jasne odcienie, które rozjaśniają i powiększają optycznie przestrzeń. W związku z tym, ze maluchy najbardziej lubią bawić się na podłodze, musimy zadbać o to, by była ona zadbana, ciepła i bezpieczna. Znakomicie sprawdzi się miękka wykładzina, oczywiście w lubianym przez pociechę kolorze.

Tak przygotowaną przestrzeń możemy wyposażyć w plastikową zjeżdżalnię, drabinki, huśtawkę czy bujaki w formie zwierzaków. Do urządzania placu zabaw zaprośmy dziecko. Dzięki takiemu zaangażowaniu miejsce będzie odpowiadało oczekiwaniom pociechy, jak również będzie ono czuło większe przywiązanie do swojego prywatnego placu zabaw.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA