Dzieci wykorzystują łóżko nie tylko do snu, ale i szalonej, kreatywnej zabawy. Mebel na antresoli jest szczególnie lubiany przez maluchy, gdyż stwarza ku temu wiele możliwości. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Dzieci wykorzystują łóżko nie tylko do snu, ale i szalonej, kreatywnej zabawy. Mebel na antresoli jest szczególnie lubiany przez maluchy, gdyż stwarza ku temu wiele możliwości. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
16 sty 2015 14:10

Pokój chłopca. Tak urządzisz miejsce do zabawy

Pomysłowy, odjazdowy i w stu procentach dostosowany do zabawy. Taki jest pokój małego chłopca, zaprojektowany przez Kasię i Michała Dudko. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po wnętrzu.

Łóżka na antresoli są szczególnie lubiane przez dzieci. Dlaczego? Odpowiedzieć sobie na to pytanie może chyba każdy, kto ma w domu choć jednego malucha. Wiadomo, że najmłodsi wykorzystują łóżko nie tylko do snu, ale i szalonej zabawy. A mebel na pięterku daje szczególnie dużo możliwości. Właśnie on stał się inspiracją do stworzenia wnętrza, przystosowanego do potrzeb małego chłopca.

Mebel wielofunkcyjny

Chociaż wygląd łóżka przypomina piracki statek, służy nie tylko do snu i zabawy, lecz także sprytnie organizuje przestrzeń malucha. Wszystko za prawą praktycznych półek, które są stałym miejscem stacjonowania czołgów, samolotów czy innych zabawek. Podłogę w tej części pokoju (również pod łóżkiem) wyścielono miękką wykładziną, tworząc bezpieczną przestrzeń do zabawy. Ciekawym elementem jest także lina marynarska, przymocowana do sufitu nieopodal łóżka, która daje inspirację do wielu zabaw podnoszących sprawność fizyczną chłopca.

Trochę koloru

Aby pokój nie wydawał się zbyt ponury, do aranżacji wprowadzono słoneczne akcenty. Wnętrze zdominowane szarością i błękitem ożywiają żółte detale: fotel w modnej formie worka oraz niewielka lampka z IKEI. Ta ostatnia, ustawiona na owalnym stoliku, jest szczególnie przydatna wieczorem podczas zabawy czy czytania książek.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH