O tym, że pokój zamieszkuje dorastający chłopiec, świadczą liczne dekoracje: kalendarz z samochodami, globus, czy stojące na półkach modele czołgów. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

O tym, że pokój zamieszkuje dorastający chłopiec, świadczą liczne dekoracje: kalendarz z samochodami, globus, czy stojące na półkach modele czołgów. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
27 maj 2009 10:04

Pokój dla chłopca. W marynistycznym stylu

Umiejscowiony na poddaszu pokój dorastającego chłopca, niemal od razu zdradza jego zainteresowania i pasje. Modele ustawione na półkach, ogromny, postarzany globus, czy kalendarz z samochodami, to typowe gadżety wielbiciela przygód i odległych podróży.

Aby dobrze wykorzystać przestrzeń tego specyficznie ukształtowanego wnętrza, wszystkie znajdujące się tu meble wykonano na zamówienie, według ścisłych instrukcji projektantki. Na ścianie tuż przy wejściu, zamontowano oryginalne, poziome szafki obudowane drewnem wengé i częściowo wmontowane w ścianę.

Część z nich przysłonięto szklanymi drzwiczkami i podświetlono od wewnątrz, dzięki czemu wyglądają jak dekoracyjne nisze, eksponujące składane przez chłopca modele, gromadzone przez lata książki i inne drobiazgi.

Pomysł na biurko

Stojące przy ścianie obok biurko, tworzy jeden ciąg zabudowy ze stolikiem na sprzęt grający oraz wysokim słupkiem. Duże biurko przykrywa wsparta na stalowych bolcach tafla szkła, która pełni tu dwojaką funkcję: chroni blat przed zniszczeniem, a zarazem tworzy doskonałe miejsce na mapę z wykreśloną trasą rejsu lub ulubione fotografie.

Zintegrowany z biurkiem wysoki słupek, również przybrał nietypową formę: sięgającą sufitu kubistyczną bryłę zaopatrzono w liczne półki i wnęki, dzięki czemu każdy drobiazg ma tu swoje miejsce.

Łóżka dla chłopca

Po przeciwnej stronie, pod skosem, stanęło łóżko. Zabudowa z dwu stron chroni ściany przed zniszczeniem, a mebel zyskał nietypowy kształt, doskonale wpisujący się w ogólną stylistykę wnętrza. Mimo, że pokój wypełniają drewniane elementy, wnętrze jest dość surowe i chłodne. Jego typowo „męski” charakter to zasługa zarówno wielu połyskujących szklanych tafli, jak i kanciastych, bryłowatych mebli w zdecydowanym ciemnym wybarwieniu.

Lampy do młodzieżowego pokoju

Po zapadnięciu zmroku, pokój zyskuje zupełnie inny charakter. Światło emitowane z zamontowanych na suficie plafonów, rozprasza się we wnętrzu, wydobywając połysk ze ścian pokrytych metaliczną farbą.

Za pomocą oświetlenia, wyróżniono też dwie ważne strefy: roboczą, której centrum stanowi biurko z zawieszoną nad nim podłużną lampą, oraz wypoczynkową, która bez problemu zmienia się w kącik do czytania.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • abis, 2009-10-06 08:08:54

  w takim wnętrzu może czuć się dobrze 12 latek i 40 latek. Z perspektywy ostatniego, chętnie bym się tam wprowadził
 • Marina7, 2009-06-24 15:54:03

  nie lubie wnętrz w jednym kolorze, ale to jest całkiem klimatyczne i nawet wydaje sie przytulne
 • Gość, 2009-06-19 08:48:52

  CHCECIE ZMIENIĆ SWOJĄ SYPIALNIĘ?

  ,Wygraj_sypialnie_z_Woodways,,sypialnie

POLECAMY W SERWISACH