Skosy nie stanowią problemu dla dziewczynki o niewielkim wzroście. Fot. Archiwum Dobrze Mieszkaj.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Skosy nie stanowią problemu dla dziewczynki o niewielkim wzroście. Fot. Archiwum Dobrze Mieszkaj.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
04 kwi 2014 14:27

Pokój dla małej dziewczynki: róż i fiolet na poddaszu

Pokój kilkuletniej Zosi jest miejscem wyjątkowym: przytulnym, bezpiecznym i kolorowym. Idealny do kreatywnej zabawy, nauki oraz odpoczynku, po intensywnym dla dziecka dniu.

Już pierwsze spojrzenie na ten pokoik wywołuje uśmiech na twarzy. Bo jest w radosnym, słodkim kolorze? A może dlatego, że wszystko jest malutkie, tak jak w domu krasnoludka? Najważniejsze, że mała gospodyni czuje się w nim znakomicie.

Pasiaste dekoracje

Dość dużą przestrzeń pokoju na poddaszu urozmaica ciekawa aranżacja ścian. Aby jasnoróżowa powierzchnia nie wydawała się zbyt nudna, ożywiono ją tapetą w kolorowe pasy. Poszczególne jej fragmenty zostały ponaklejane w taki sposób, że żadna ze ścian nie wygląda tak samo. Na jednej z nich tapeta przebiega wąską ścieżką od sufitu po podłogę, inną z kolei zdobi do jednej trzeciej wysokości ściany.

Odpowiedni rozmiar

Wyposażenie bazuje na uniwersalnych, białych meblach (łóżko, komoda, biurko i stolik nocny), dostosowanych do wzrostu dziecka. Jedynym kolorowym akcentem wśród mebli jest zielony stoliczek i różowe krzesełka z Ikei, tworzące miejsce, w którym mała dziewczynka rozwija talent plastyczny.

Detal, jak z podwórka

Pewną odskocznią kolorystyczną jest soczyście zielony dywan wyścielony na podłodze z paneli. Długi runo nadaje wykładzinie niebywałą miękkość, jak również do złudzenia przypomina świeżą, wiosenną trawę. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH