Kuchenkę małej gospodyni wydzielono za pomocą przezroczystych ścian z plexi. W ten sposób wyodrębniono miejsce do zabawy, bez tworzenia sztucznych podziałów pomieszczenia. Fot. Uccoi.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Kuchenkę małej gospodyni wydzielono za pomocą przezroczystych ścian z plexi. W ten sposób wyodrębniono miejsce do zabawy, bez tworzenia sztucznych podziałów pomieszczenia. Fot. Uccoi.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
05 sie 2015 09:30

Pokój dwójki dzieci. Wnętrze, które dzieci kochają. Zobacz dlaczego!

Jak urządzić wspólny pokój dla dziewczynki i chłopca w wieku przedszkolnym? Zobaczcie pomysłowe wnętrze stworzone przez rodziców z pasją.

Pokój dwójki dzieci to przede wszystkim przestrzeń do radosnej zabawy. W aranżacji tego konkretnego wnętrza celowo zrezygnowano z typowych dodatków: pluszowych maskotek, miękkich poduszek czy kolorowych kocyków. Zbierają kurz i gromadzą roztocza, których autorzy woleli uniknąć. Agnieszka i Maciej tym samym podpowiadają innym ciekawy sposób urządzenia dziecięcego wnętrza. Bardzo przytulny, kolorowy i wesoły klimat pokoju uzyskali wykorzystując łatwe w czyszczeniu meble i dekoracji z plexi.

Projekt pokoju przez trzy tygodnie spędzał mi sen z powiek. Zaczęłam więc spisywać wszystko, o czym marzyłam jako dziecko. Chciałam mieć sklepik i kuchnię do zabawy oraz olbrzymi regał po brzegi wypełniony książkami. Uzupełniłam listę o pomysłowe półki chmurki, literki zamiast uchwytów oraz domek na piętrze. Nie mogło zabraknąć też drabinki lub ścianki do wspinaczki – mówi pani Agnieszka, autorka projektu oraz marki Uccoi.

Aranżację wnętrza oparto na połączeniu dwóch różnych materiałów: drewna i plexi. Te wytrzymałe tworzywa miały być gwarancją atrakcyjnego wyglądu oraz wysokiej jakości na lata. Konstrukcję z drewna uzupełniły przezroczyste ścianki, które wydzieliły poszczególne strefy. W ten sposób w dziecięcym pokoju powstała kuchnia i jadalnia, która czasem staje się sklepem z warzywami. Jako że pomysłowość dzieci nie zna granic powierzchnię z plexi wykorzystują jako ściankę wspinaczkową lub miejsce do trafiania piłkami. Przezroczyste ścianki nie tylko dają pociechom wiele możliwości, jak również są bardzo praktyczne. Dzięki temu, że są przezroczyste rodzice mogą podglądać harce dzieci, a po skończonej zabawie bez trudu wyczyścić powierzchnię.

Dziecięcy charakter aranżacji to duża zasługa oryginalnych, a zarazem praktycznych dekoracji. Pojemne i głębokie półki – chmurki o naturalnym kształcie nadają wnętrzu lekki, bajkowy charakter. Kolorowe literki zastępują natomiast tradycyjne uchwyty szafy. Dzięki nim dzieci podświadomie poznają alfabet, a wnętrze wygląda niezwykle wesoło i efektownie.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • lejdidi, 2016-01-19 13:43:44

    W dzieciństwie miałam pokój razem z bratem. Szkoda, że wtedy nie było takich możliwości jak teraz.

POLECAMY W SERWISACH