Pokój dziecka. Dom Fence House. Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin; mode:lina™ Fot. Marcin Ratajczak

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Pokój dziecka. Dom Fence House. Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin; mode:lina™ Fot. Marcin Ratajczak
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
20 cze 2017 12:10

Pokój dziecka - 12 pięknych zdjęć

Ważne, aby pokój dziecięcy prezentował się wyjątkowo, był funkcjonalny, ale także, aby służył przez wiele lat, niezależnie od wieku dziecka.

Dom to najważniejsze miejsce dla naszych pociech, dlatego tak ważne jest, aby stworzyć w nim przestrzeń, która będzie dla nich prawdziwym azylem.

Aranżując przestrzeń dla malucha, należy pamiętać jednak o tym, że pokój ten będzie często poddawany metamorfozom - w końcu inne potrzeby ma niemowlę, inne przedszkolak, a jeszcze inne maturzysta – w związku z tym do wykończenia wnętrza należy dobrać materiały, które będą trwałe, a także łatwo wkomponują się w każdą sytuację projektową.

Pokój dla niemowlaka 

Urządzając pokój dla niemowlaka, należy kierować się zasadą funkcjonalności i bezpieczeństwa. Najczęściej polecane do pokoju dziecięcego są dębowe podłogi drewniane. 

Zobacz także: Meble do pokoju dziecka: taboret i biurko z wikliny

Do pokoju dziecka, zwłaszcza w przypadku niewielkich metraży, warto wybierać kolory pastelowe, dzięki którym przestrzeń optycznie się powiększy. To uniwersalne i wdzięczne rozwiązanie. Dziewczynkom z pewnością przypadną do gustu delikatne odcienie różu i fioletu, a chłopcom rozbielone błękity i zielenie.

Dodatkowym atutem pastelowych ścian jest możliwość łatwego przearanżowania przestrzeni za pomocą dodatków. Zatem dziecko w miarę dorastania będzie mogło zmieniać charakter wnętrza według własnych upodobań. Jeśli maluch jest energiczny i preferuje mocne akcenty barwne, nie musimy z nich rezygnować. Rozwiązaniem są wówczas połączenia soczystych tonacji farb ze stonowanymi, np. oranżu z szarością.

Azyl nastolatka

Kiedy nasze maleństwa dorastają, przychodzi czas na transformację ich pokoi. Zmieniają się ich potrzeby, a także upodobania, jednak to, co może oprzeć się próbie czasu i zmiennym gustom nastolatków jest właśnie drewniana podłoga. 

Urządzając przestrzeń dla nastolatka musimy pamiętać, że ma to być miejsce dopasowane przede wszystkim do jego potrzeb. Z tego powodu dobrze jest większość decyzji podejmować wspólnie, nawet jeśli będą one wymagały trudnych kompromisów. Zamiast zakazywać, pokazujmy inne możliwości.

Niezależnie od wieku dziecka, jego pokój powinien być przede wszystkim komfortowy i funkcjonalny. Zadbajmy o prawidłowe oświetlenie, wygodne łóżko, dobrej jakości tkaniny.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH