Środek pokoju dziecięcego ustal miejscem na zabawki. Sprawdzi się tu również płócienne tipi lub mały, dziecięcy namiocik. Fot. IKEA.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Środek pokoju dziecięcego ustal miejscem na zabawki. Sprawdzi się tu również płócienne tipi lub mały, dziecięcy namiocik. Fot. IKEA.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
17 sty 2016 22:55

Pokój dziecka. 5 pięknych aranżacji na poddaszu

Poddasze użytkowe to wspaniałe miejsce na aranżację pokoju dziecinnego. Zobacz, jak to zrobić.

Adaptacja pokoju dziecinnego na poddaszu wbrew pozorom wcale nie jest trudna. To pomieszczenie jest jasne, słoneczne i często na tyle przestronne, że może okazać się najlepszym miejscem do zabawy w całym domu. 

Pod oknami dachowymi, przez które wpada do pokoju najwięcej światła, warto ustawić biurko. Będzie ono naturalnie oświetlone, dzięki czemu w ciągu dnia sztuczne światło z lampki może okazać się zbędne. Najlepszymi lampkami na biurko dla dziecka są modele z wyginaną szyjką, których światło możemy pokierować tam, gdzie będziemy go potrzebować. Z kolei na suficie w pokoju dziecięcym warto powiesić fantazyjny żyrandol. Modne są dziś modele w kształcie kuli lub wykonane z tworzywa sztucznego o nietypowych kształtach.

W pokoju dziecka nie może równiez zabraknąć odpiwiedniej iloście mebli do przechowywania zabawek. Najlepiej zainwestować w meble na wymiar, dzięki którym zagospodarujemy całą powierzchnię, również tę pod skosami. Właśnie tam warto umieścić schowki na przedmioty, którymi bawi się nasza pociecha. Jeżeli nie chcemy zagracać wnętrza, możemy również zdecydować się na takie sprytne rozwiązania, jak szuflady pod łóżkiem czy pufy, które łatwo ukryjemy np. pod stołem.  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH