Pokój dziecka. Projekt: Magdalena Biały. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Pokój dziecka. Projekt: Magdalena Biały. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 marz 2018 10:02

Pokój dziecka - piękne zdjęcia z polskich domów

Urządzanie pokoju dziecięcego to nie lada sztuka. Z jednej strony trzeba zadbać o funkcjonalną i dostosowaną do wieku przestrzeń, a z drugiej należy liczyć się z tym, że gusta dziecka szybko się zmieniają i wnętrze będzie "rosło" razem z nim.

Wiadomo, gust młodego człowieka nie jest w pełni ukształtowany i zmienia się jak w kalejdoskopie. Aby uniknąć corocznej wymiany mebli, na co z pewnością żaden rodzic nie ma ochoty, warto postawić na uniwersalny kolor, np. szary czy biały.

Wyposażenie pokoju będzie wtedy bardzo praktyczne, odporne na widoczne zabrudzenia. Taki wybór sprawdzi się nie tylko w pokoju chłopięcym. Dzięki jednemu szczegółowi szarość będzie też odpowiednia dla dziewczynek.

Jak wprowadzić kolor?

Szczegółem, który odmieni pokój Twojego dziecka, jest kolor wprowadzony w subtelnej formie. Mogą być do barwne dodatki, poduchy, siedziska czy zasłony i narzuty. Pamiętajmy, że pokój wypełniają również barwne zabawki, więc w pokoju z pewnością nigdy nie będzie nudno.

Zobacz również: Nowe kolory i wzory poduszek dla dziecięcych krzesełek

W meblach można postawić np, na kolorowe uchwyty, które w przyszłości łatwo i niedrogo wymienimy na bardziej "dorosłe". 

Kolor neutralnych białych, beżowych czy szarych mebli może być punktem wyjścia do wprowadzenia innych dodatków: dywaników, zasłonek, lamp czy pudełek na przechowywanie zabawek. 

Uwzględniamy zainteresowania dziecka 

Jeśli Twoje dziecko ma hobby, planując jego pokój, warto zostawić na nie odpowiednią przestrzeń. Należy też zatroszczyć się o element wyróżniający, który będzie przykuwał uwagę i sprawiał, że młody człowiek będzie się czuł wyjątkowo. Może to być spersonalizowana ściana, miejsce na dyplomy za osiągnięcia, wieszak na sprzęt sportowy czy oryginalny fotel.

Jeśli dziecko chodzi do szkoły i dodatkowo lubi grać w gry komputerowe, co nie musi być z zasady złe, warto zapewnić mu wygodny fotel i ergonomiczne biurko, który nie tylko będą dbały o zdrowy kręgosłup, ale też pozwolą urozmaicić przestrzeń.

Takim wyróżniającym się elementem może być niekonwencjonalna lampka na biurko lub dywan o oryginalnym wzorze wyrażającym pasje lub zainteresowania dziecka. Dużo zależy od naszej wyobraźni i tego, jak dobrze znamy swoją pociechę.

Niezależnie od wieku dziecka, jego pokój powinien być przede wszystkim komfortowy i funkcjonalny. Zadbajmy o prawidłowe oświetlenie, wygodne łóżko, dobrej jakości tkaniny.

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziecie kilkanaście zdjęć pokoi dziecięcych zaprojektowanych przez polskich architektów. 

To cię również zainteresuje: Remont mieszkania: dom dostosowany do potrzeb rodziny z 3 dzieci

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH