Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W przestronnym wnętrzu panuje połączenie lekkiego, jasnego fioletu oraz bieli. Ściany wyłożono białą boazerią natomiast skosy pomalowano na liliowo, co nadało pomieszczeniu dziewczęcy, romantyczny wygląd. Fot. Bartosz Jarosz.

W przestronnym wnętrzu panuje połączenie lekkiego, jasnego fioletu oraz bieli. Ściany wyłożono białą boazerią natomiast skosy pomalowano na liliowo, co nadało pomieszczeniu dziewczęcy, romantyczny wygląd. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 05 maj 2015 14:43 (aktualizacja: 06 maj 2015 09:18)

Pokój dziewczynki w angielskim stylu. Urocze wnętrze na poddaszu

Styl angielski jest lekki, elegancki i romantyczny. Zobaczcie jak można zastosować go w pokoju małej dziewczynki.

Aranżacja wnętrz w stylu angielskim ma nieodparty urok. Romantyczne, kwiatowe motywy przeplatające się z bibelotami przypadną nie jednej kobiecie, również tej kilkuletniej. Właśnie tym trendem kierował się architekt Piotr Stanisz, aranżując pomieszczenie przeznaczone dla małej dziewczynki.

Koncepcja przestronnego wnętrza opiera się, jak na angielskie wnętrze przystało, na połączeniu lekkiego, jasnego fioletu oraz bieli. Ściany wyłożono białą boazerią natomiast skosy pomalowano na liliowo, co nadało pomieszczeniu romantyczny wygląd. Wyjątek stanowi ściana bez skosów, którą wykończono elegancką, wzorzystą tapetą w odcieniu bardzo jasnego różu.

Przestrzeń wyposażono w białe meble o dekoracyjnej formie. Tuż przy oknie urządzono kącik nauki, który tworzy klasyczne biurko oraz drewniane krzesło. W ciągu dnia wpada tu wystarczająca dawka światła naturalnego, jednak wieczorem miejsce odrabiania lekcji rozjaśnia reflektor zamontowany w suficie oraz ozdobny kinkiet, przymocowany do ściany po lewej stronie biurka.

Pod skosami natomiast ustawiono piękne, kute łóżko oraz drewniany stolik nocny i szafę na ubrania. Jak na pokój dziecka przystało, nie mogło zabraknąć w nim też schowków na zabawki. Skarby dziewczynki skrywane są w różowym pudełku na kółkach oraz wiklinowym koszy pomalowanym na biało.

PROJEKTANT

Piotr Stanisz

Pracownia Architektury PS

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA