Fot. Pinio

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Fot. Pinio
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
27 lut 2018 11:39

Powiew wiosny w pokoju dziewczynki

Aranżacyjny powiew wiosny możemy wprowadzić do pokoju dziecka przy okazji wiosennych porządków, ale nie tylko.

Przedłużająca się zima lub tęsknota za ciepłem są dobrą inspiracją do zamontowania w pokoju dziecięcym huśtawki, lub wstawienia basenu na kulki. Tekstylia w ciepłych kolorach ożywią pokój i przywołają wiosnę za oknem. Ciekawe wzornictwo mebli wprowadzi przytulny klimat i stanie się motywem przewodnim wnętrza, wzmacniając jego indywidualny charakter.

Pokój dziecięcy między innymi służy zabawie, wykorzystajmy to i bawmy się więc aranżacją, elementami wyposażenia. Czyńmy z nich preteksty i inspiracje do zabawy dla naszych pociech. Wszystko co niezbędne i funkcjonalne w pokoju dziecięcym może w magiczny sposób przeistoczyć się i sprawować nowe role.

Meble

Urządzając pokój dziecięcy lepiej szukać mebli uniwersalnych, czy o silnym charakterze mogącym stać się motywem przewodnim? A może nie trzeba dokonywać wyboru i mieć obie wartości w jednym produkcie? Białe meble nie mają nic wspólnego z nudą lub brakiem charakteru. Polska marka Pinio w swojej ofercie posiada niezwykle stylową kolekcję mebli dziecięcych o nazwie Marsylia. Nieprzypadkowo została ona wyposażona w spadziste dachy i ząbki. Nazwa kolekcji i charakterystyczny design mają nasuwać skojarzenie francuskich domków plażowych. Każdy mebel można ozdobić tabliczką-dekorem z dowolnym słowem, a tym samym wzbogacić lub podkreślić indywidualny charakter wnętrza.

Biel mebli rozświetla wnętrze i komponuje się z każdym motywem kolorystycznym. Drewno i inne naturalne materiały wykonania są bezpieczne dla dzieci i nie uczulają podczas bliskiego kontaktu. Meble w kształcie domków są dobrym wyborem nie tylko wtedy, gdy chcemy nadać pokojowi wiosenno-letniej atmosfery. W zimowo-jesiennej aranżacji wypełnią wnętrze domowym i przytulnym ciepłem. 

Dodatkową wartością jest możliwość dowolnego zestawiania ze sobą szaf, regałów i przystawek, które za każdym razem tworzą inny ciąg segmentów. 

Minimalistyczne zabawki

Niedawno, bardzo modne stało się minimalistyczne podejście do zakupu zabawek. Dzięki niemu łatwiej dobrać je w taki sposób, by były lepsze jakościowo, a zarazem atrakcyjniejsze dla dziecka – takie, które szybko się nie znudzą a jednocześnie będą wspierać rozwój malucha w danej dziedzinie.Takie kryteria niewątpliwie spełni huśtawka, dziecięce pianinko lub basen kulkowy. Mamy chwalą także drewnianą kuchenkę, przy których ich córki uwielbiają spędzać czas, by na chwilę poczuć się dorosłymi.

Meble: Pinio, kolekcja Marsylia
Tekstylia i baldachim: Cotton sweets
Stołeczek błękitny słonik:
Huśtawka: Arte Aria Artesania
Wózek dla lalek: Turkusowa Pracownia
Kuchenka: JaBaDaBaDo 

Zobacz także Pokój dziecka - piękne zdjęcia z polskich domów

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH