Oryginalne lustra Reverso marki Fiam, w centralnej części każdego z nich element z ciemnego szkła. Fot. Fiam / Galeria Heban

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Oryginalne lustra Reverso marki Fiam, w centralnej części każdego z nich element z ciemnego szkła. Fot. Fiam / Galeria Heban
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
23 lut 2017 08:09

Designerskie lustra – wyjątkowe dodatki do wnętrz

Lustro jest jednym z przedmiotów, które poza rolą czysto użytkową, do wnętrza wprowadzają blask i luksus, a jednocześnie mogą w znacznym stopniu wpłynąć na jego wizualny odbiór.

Dawniej posługiwano się wyszlifowanym kamieniem albo… lustrem wody. Potem kawałkiem gładkiego metalu. Jednak wszystkie te sposoby na przyjrzenie się samemu sobie były mocno niedoskonałe. Aż przyszła era szkła i przypomniano sobie rzymski sposób powlekania go z jednej strony metalem.

Najpierw była to mieszanka mało przyjazna zdrowiu – ołów i rtęć. W XIX w. zaczęto wykorzystywać srebro, a dziś jest to mikroskopijna warstwa aluminium. Właściwości odbijania obrazu są prawie idealne, więc jedyne, co możemy w nich ulepszać i czego chcemy w nich szukać, to forma.

Efektowne zwierciadło sprawdzi się nie tylko w łazience czy holu, ale też w sypialni i salonie. Nawet jeśli nie służy do przeglądania się, to ma ogromny potencjał – jest w stanie wprowadzić do każdego wnętrza blask i wrażenie większej przestrzeni.  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH