Vita Coffee La Forma. Fot. Le Pukka Concept Store.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Vita Coffee La Forma. Fot. Le Pukka Concept Store.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 sie 2016 15:42

Drewno w nowoczesnych wnętrzach. Jak je zastosować?

Drewniana komitywa, czyli jak przemycić drewno do nowoczesnego stylu. Podpowiada Katarzyna Kuźma z Le Pukka Concept Store.

Dobrze zaprojektowane wnętrze to nie tylko odpowiednie umeblowanie pomieszczenia. Możemy stworzyć praktyczne, funkcjonalne i podzielone odpowiednio na strefy mieszkanie, ale co tak naprawdę sprawia, że wnętrze jest unikatowe, ponadczasowe i z charakterem? W każdym stylu możemy wykorzystać bardzo wdzięczny materiał jakim jest drewno.

Ponadczasowe meble z drewna wprowadzają nas w niezwykły klimat, wrażenie obcowania z naturą. Solidność i elegancja to argumenty, dzięki którymi drewno wkradnie się nie tylko do klasycznych wnętrz, ale zagości na długie lata w eklektycznych i nowoczesnych pomieszczeniach. Przy urządzaniu mieszkania w każdym stylu, możemy zaufać drewnianym meblom. Wykorzystując nawet najdrobniejsze wstawki i elementy wykończenia, nie musimy się obawiać nawet o modernistyczne, futurystyczne wnętrze. Drewniane stoły z elementami wykorzystywanymi w obecnych trendach udowadniają, że naturalny surowiec idzie w parze z oryginalnym designem. W najbardziej nowoczesnych aranżacjach drewniane meble to lekkie formy, minimalizm, ciepło przełamane chłodną stalą czy szlachetnym szkłem.

Sekret drewna?
To jego faktura. Dębowe blaty wyróżnia indywidualizm, sęki i słoje tworzą wzory i nadają niepowtarzalny charakter. Cechują się także wytrzymałością i odpornością na ścieranie.Niezwykle eleganckim i szelmowskim jednocześnie połączeniem jest drewno ze skórą. Drewniane nogi skórzanych krzeseł, modernistyczna kanapa ze skóry lub skórzane krzesła przy stole z drewnianym blatem o metalowej podstawie to szykowne połączenia, wyraz dobrego stylu i luksusu z zachowaniem naturalnego smaku. Obecnie krzesła dostępne w najlepszych sklepach to światowy design, idealna recepta na stworzenie wnętrza z naturalnym akcentem. Połączenia bukowych nóg i skórzanych siedzisk krzeseł nie dają się zdominować w nowoczesnym wnętrzu.

Co więcej?
Stalowe czy skórzane elementy drewnianych mebli to również dobry sposób na złagodzenie sielskiego klimatu w rustykalnych, skandynawskich wnętrzach i wprowadzenie do nich aktualnych trendów i dobrego designu. Drewno nie ogranicza się do swoich naturalnych faktur. Komody o zdobionych minimalistycznych paskach, szufladach w geometryczne wzory tworzą niesamowity efekt. To dowód na to, że samo lite drewno broni się w nowoczesnych aranżacjach.

Dyskretny kontrast
Szkło to materiał niezwykły, sprawia wrażenie jakby nic nie ważyło, odbija i rozprasza światło, a zdominowane przez toporne i surowe drewno tworzy bardzo nietuzinkowe połączenie. Dobrym przykładem są stoliki z drewna podparte szklanymi ściankami, nogami z czystego szkła, przy których odnosimy wrażenie lewitującego blatu. To świetny i wyróżniający się spośród ogółu zjawiskowy trik. Do drewnianych stołów możemy wprowadzić element lekkości transparentnymi krzesłami i szklanym oświetleniem nad blatem.

Każdy materiał we wnętrzach wygląda świetnie, ale gdy połączymy go z klasycznym i ponadczasowym drewnem nabiera szczególnej wymowy i nadaję meblom charakteru nie do podrobienia.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH