Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Rice.

Fot. Rice.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 21 sty 2014 15:42 (aktualizacja: 22 sty 2014 07:59)

Magiczny świat Rice

Charlotte Hednam-Gueniau jest założycielką duńskiej marki Rice, znanej z zupełnie wyjątkowego podejścia do przedmiotów użytku codziennego. Przedstawiamy niezwykłą galerię zdjęć jej projektów, które na pewno dodadzą Wam otuchy w ten bury, zimowy dzień.

Marka Rice słynie przede wszystkim z kolorowych, wesołych naczyń z melaminy, pięknej ręcznie wyrabianej ceramiki, plecionych koszy i unikatowych dekoracji.

Początki Rice zaczęły się wraz ze współpracą ze szkolnym kolegą właścicielki, który prowadził podobną działalność w Tajlandii – wkrótce Rice zaczęła oferować na duńskim i międzynarodowym rynku wyjątkowe, ręcznie robione przedmioty z Tajlandii i z Madagaskaru.

Dziś Rice oferuje niepowtarzalną mieszankę przedmiotów z całego świata. Design projektów sygnowanych marką ma, jak mówi sama właścicielka, nawiązywać do tradycji i bliskości z naturą, wyróżniać się stylem i dbałością o detale,  choć w kolorowym, pełnym życia wydaniu.

  • Wyjątkowość Rice

    Rice jest dla mnie objawieniem kolorystycznym. Nie znam drugiej marki, która tak odważnie bawiłaby się kolorami w projektowaniu przedmiotów codziennego użytku. Nawet zmywanie naczyń z tą marką jest zabawne i ładne i przyjemne, nie mówiąc już o jedzeniu wspólnych posiłków czy urządzaniu pokoikow dziecięcych. Ale Rice to również  humor i luz, który nierzadko we współczesnym „idealnym” i „poważnym” designie zostaje zatracony. To lekkość i nieustająca wiosna w naszym domu. Ale uwaga! Kupno melaminy czy ceramiki Rice może prowadzić do uzależnienia! Przyjemnego dla oczu i rąk, i tych dorosłych, i tych malutkich!

    Agnieszka Kwiatkowska, właścicielka sklepu Zpotrzebypiekna.com, autorka bloga pod tym samym tytułem

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA