Fot. Rice.

Zobacz galerię [19 zdjęć]

Fot. Rice.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
21 sty 2014 15:42

Magiczny świat Rice

Charlotte Hednam-Gueniau jest założycielką duńskiej marki Rice, znanej z zupełnie wyjątkowego podejścia do przedmiotów użytku codziennego. Przedstawiamy niezwykłą galerię zdjęć jej projektów, które na pewno dodadzą Wam otuchy w ten bury, zimowy dzień.

Marka Rice słynie przede wszystkim z kolorowych, wesołych naczyń z melaminy, pięknej ręcznie wyrabianej ceramiki, plecionych koszy i unikatowych dekoracji.

Początki Rice zaczęły się wraz ze współpracą ze szkolnym kolegą właścicielki, który prowadził podobną działalność w Tajlandii – wkrótce Rice zaczęła oferować na duńskim i międzynarodowym rynku wyjątkowe, ręcznie robione przedmioty z Tajlandii i z Madagaskaru.

Dziś Rice oferuje niepowtarzalną mieszankę przedmiotów z całego świata. Design projektów sygnowanych marką ma, jak mówi sama właścicielka, nawiązywać do tradycji i bliskości z naturą, wyróżniać się stylem i dbałością o detale,  choć w kolorowym, pełnym życia wydaniu.

 • Wyjątkowość Rice

  Rice jest dla mnie objawieniem kolorystycznym. Nie znam drugiej marki, która tak odważnie bawiłaby się kolorami w projektowaniu przedmiotów codziennego użytku. Nawet zmywanie naczyń z tą marką jest zabawne i ładne i przyjemne, nie mówiąc już o jedzeniu wspólnych posiłków czy urządzaniu pokoikow dziecięcych. Ale Rice to również  humor i luz, który nierzadko we współczesnym „idealnym” i „poważnym” designie zostaje zatracony. To lekkość i nieustająca wiosna w naszym domu. Ale uwaga! Kupno melaminy czy ceramiki Rice może prowadzić do uzależnienia! Przyjemnego dla oczu i rąk, i tych dorosłych, i tych malutkich!

  Agnieszka Kwiatkowska, właścicielka sklepu Zpotrzebypiekna.com, autorka bloga pod tym samym tytułem

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
 • kocimiętka, 2014-01-22 13:46:36

  kolory i projekty przecudowne, widziałabym coś takiego w swoim domu :)
 • Gnietek102, 2014-01-22 13:08:07

  Ależ kolory, podziwiam:)

POLECAMY W SERWISACH