Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Autorka bloga www.modelsoutfit.pl, Katarzyna Wietecha, która zaprojektowała pokój, postawiła na białe ściany i białe meble polskiej marki Pinio.

Autorka bloga www.modelsoutfit.pl, Katarzyna Wietecha, która zaprojektowała pokój, postawiła na białe ściany i białe meble polskiej marki Pinio.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 01 sie 2016 14:46 (aktualizacja: 03 sie 2016 08:44)

Pokój dziecka - przytulny projekt dla malucha

Projekt miał być minimalistyczny, z małą ilością dekoracji i kolorów, a jednocześnie ciepły, pastelowy, przywodzący na myśl styl skandynawski. Jak stworzyć wnętrze według takich wytycznych?

Autorka bloga www.modelsoutfit.pl, Katarzyna Wietecha, która zaprojektowała pokój, postawiła na białe ściany i białe meble polskiej marki Pinio. Proste kształty, minimum ozdobników i naturalne, lite drewno łóżeczka z linii Marsylia Mdf oraz szafy i regału z kolekcji Barcelona, stanowiły idealną bazę pod minimalistyczny pokoik. Wybrano do niej dwa rodzaje dodatków: monochromatyczne i pastelowe. Monochromatyczne, podkreślające minimalistyczny, nowoczesny charakter pokoju akcesoria, urozmaicają wizerunki zwierząt, królika i szopa, oraz gwiazdki (Eclectic Living).

Ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem jest szary dywan z królikiem, przypominający raczej koc niż to, co zwykle nazywamy dywanem. Nad łóżeczkiem naklejona została modna naklejka ścienna z szopem praczem i gwiazdkami, nawiązująca do motywu szopa na tekstyliach wyposażających łóżko. Przytulny charakter pokoikowi nadały przede wszystkim pastelowe dodatki od Lamps&Company: Duża i mała lampa stojąca o białej, drewnianej podstawie i błękitnym abażurze w białe groszki z kolekcji White Dots i szaro-miętowa pufa w gwiazdki z kolekcji Mint&Grey Stars.

Wnętrze ożywił mocny akcent kolorystyczny w postaci zawieszonego na ścianie obrazu z żółtym słoniem. Tak urządzony pokój świetnie sprawdzi się na długie lata zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki i stanowi i idealną bazę pod wprowadzanie dalszych zmian, wraz z rozwojem mieszkańca pokoju.

Źródło: Pinio

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA