Dzięki umiejętnemu połączeniu salonu, jadalni i kuchni oraz odpowiedniej kompozycji barw, wnętrze zyskało przestrzeń i światło. Projekt: Małgorzata Błaszczak. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Dzięki umiejętnemu połączeniu salonu, jadalni i kuchni oraz odpowiedniej kompozycji barw, wnętrze zyskało przestrzeń i światło. Projekt: Małgorzata Błaszczak. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
26 lut 2017 10:17

Salon z kuchnią i jadalnią: 20 pięknych zdjęć

Salon z kuchnią i jadalnią to funkcjonalne rozwiązanie najczęściej stosowane w polskich domach. Sprawdzi się zarówno w dużym domu, jak i w małym mieszkaniu w bloku.

Kuchnia otwarta na jadalnię i płynnie przechodząca w salon to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Tego typu zaprojektowanie open space'u jest bardzo częstym zabiegiem architektonicznym powiększającym optycznie niewielkie wnętrze. Ponadto, salon połączony z kuchnią i jadalnią, pozwala na integrację całej rodziny, czy spędzanie czasu z przyjaciółmi. 

Otwarta strefa w małym mieszkaniu

Salon z kuchnią i jadalnia to doskonały sposób na aranżację kawalerki czy małego mieszkania. Mimo niewielkich rozmiarów oraz ograniczonej ilości światła dziennego, mieszkanie tego rodzaju może zachwycać klimatem. Naturalnym rozwiązaniem, które powiększy przestrzeń, będzie połączenie kuchni z salonem.

W tym przypadku rozświetlenie i ocieplenie wnętrza to główny cel projektanta. Trzeba starannie dobrać materiały wykończeniowe, meble i kolorystykę. Najlepiej sprawdzą się tutaj jasne i radosne odcienie żółci, beżu czy bieli. 

Salon w dużym domu

Kuchnia otwarta na salon jest często koniecznym rozwiązaniem w przypadku mieszkań adaptowanych w budynkach przemysłowych. We wnętrzach typu loft granice pomiędzy pomieszczeniami są zwykle umowne i zaznaczone subtelnymi zmianami materiałów – drewniany parkiet przechodzi w betonową posadzkę, cegła łączy się z gładką ścianą.

Idąc tym tropem, nie musimy szukać sposobów na wydzielenie kuchni i salonu. W tak dużych wnętrzach najistotniejsze jest stworzenie wrażenia spójności oraz komfortu. Najłatwiej osiągnąć ten efekt minimalistyczną paletą – szarościami, czernią i bielą.

W odpowiednio dużych wnętrzach można zwrócić się w stronę odcieni ciemnych i surowych. Dla kuchni wyposażonej w białe meble o gładkiej, połyskującej powierzchni, efektownym dopełnieniem będzie odcień kawy, czyli odcień ciemnego brązu.

Dla kontrastu w salonie warto postawić na jasne oraz ciepłe barwy. Wybór bieli czy też lekkiego beżu gwarantuje efektowne odbijanie dziennego światła i w konsekwencji optyczne wrażenie powiększenia wnętrza. Nie bójmy się też odważnych zestawień z palety barw – wyraziste kontrasty kolorystyczne mogą być szalenie efektowne i funkcjonalne.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z polskich domów. Prezentujemy aż 25 salonów połączonych z jadalnią i kuchnią, zarówno tych przestronnych, jak również urządzonych na niewielkim metrażu. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • AleAleksandra, 2017-03-17 13:51:58

    Sama jestem na etapie aranżacji i meblowania nowego m2. Do salonu wybrałam już komplet ciemnych mebli, do tego rozważam kupno sofy bądź narożnika.

POLECAMY W SERWISACH