Oryginalność przede wszystkim. Fot. Le Pukka.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Oryginalność przede wszystkim. Fot. Le Pukka.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
17 lut 2016 14:05

10 gorących trendów na 2016

Jeśli w 2016 roku masz zamiar wprowadzić się do nowego mieszkania, domu lub po prostu przeprowadzić remont – koniecznie zapoznaj się z najnowszymi trendami w wystroju wnętrz. Zobaczcie, jakie rozwiązania aranżacyjne będą królowały na salonach.

Eko dom
Coraz częściej domy są budowane z myślą o środowisku naturalnym – począwszy od technologii ogrzewania, a skończywszy na wyborze okien. Wszystko po to, by chronić planetę Ziemię. Ten trend jest widoczny także w wystroju wnętrz. Naturalne materiały takie jak kamień czy drewno, często pochodzące z recyklingu, wykorzystuje się coraz chętniej – nie inaczej będzie w nadchodzącym roku.

Styl retro
Popularny będzie również styl vintage – co ma związek z wykorzystywaniem naturalnych, często postarzanych materiałów.

DIY – zrób to sam
Na znaczeniu zyskują także meble czy ozdoby, które wykonujemy sami. Ręcznie robione, niepowtarzalne i oryginalne (pomimo że czasem dalekie od ideału) – nadadzą wnętrzu przytulności i spersonalizowanego charakteru.

Oryginalność przede wszystkim
Przywiązanie do ręcznie robionych przedmiotów to znak, że oryginalność cenimy sobie coraz bardziej. Stronimy od popularnych jeszcze kilkanaście lat temu meblościanek, które jednoznacznie unifikowały wnętrza. W nadchodzącym roku ta tendencja nie zniknie, a wprost przeciwnie – stanie się jeszcze popularniejsza. Dlatego na topie będą wszelkie wymyślne, niecodzienne dodatki. Oryginalność to również silne poczucie indywidualizmu. Można je zamanifestować poprzez jedyne w swoim rodzaju gadżety lub sprzęty.

Niebieski na różne sposoby
W 2016 roku z pewnością nie zabraknie w naszych wnętrzach koloru niebieskiego. Wszystkie odcienie błękitu mile widziane – zarówno na ścianach, jak i pod postacią dodatków. Warto przyjrzeć się tkaninom w tej barwie – koniecznie z domieszką bawełny lub innego naturalnego materiału. Można nimi obić poduszki, uszyć z nich bieżnik lub też narzutę na tapczan.

Złoto wciąż w cenie
Złote lub miedziane, połyskliwe dodatki za królują w nadchodzącym roku. Złotawe lustrzane ramy czy nawet całe ściany – to będzie hit sezonu!

Podłoga też ma znaczenie
Podłoga coraz częściej przestaje być jedynie tłem dla mebli. W jej zagospodarowaniu mogą pomóc dywany wykorzystujące naturę jako motyw przewodni.

Ogród w domu, dom w ogrodzie
Ciekawym trendem będzie przenikanie się dwóch przestrzeni – tej domowej i przydomowej. Ogrody w postaci zieleni wkroczą na salony, a meble z pomieszczeń wyjdą do ogrodów.

Ręczna robota
Wszelkie meble lub dodatki, które wyszły spod ręki rzemieślnika, będą szczególnie cenione w nadchodzącym sezonie. Fotel Devon to niezwykły wprost przykład takiego użytkowego arcydzieła – oryginalność i wysoka jakość wykonania wprowadzi do wnętrza ciekawy akcent.

Kontrasty
Wciąż obowiązującą zasadą okaże się łączenie ze sobą różnych stylów, kolorów, tekstur. Zdekompletowane, pojedyncze meble, zestawienie drewna z kamieniem lub też betonu z miękkim dywanem – na to wszystko będziemy mogli sobie pozwolić w 2016 roku.

Na podstawie materiałów marki Dekoria.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH