Przestrzeń salonu to królestwo oszczędnej elegancji. Zamiast dywanów mamy tu naturalna deskę dębową, a obszerny zestaw wypoczynkowy zastąpił elegancki narożnik. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drwes. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Przestrzeń salonu to królestwo oszczędnej elegancji. Zamiast dywanów mamy tu naturalna deskę dębową, a obszerny zestaw wypoczynkowy zastąpił elegancki narożnik. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drwes. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
16 kwi 2015 14:26

15 pomysłów na nowoczesny salon

Jak urządzić nowoczesny salon? Zobaczcie propozycje projektantów wnętrz.

Salon to miejsce najbardziej reprezentacyjne w całym domu. Tu wypoczywamy, spędzamy chwile z rodziną, przyjmujemy gości. Przestrzeń ta musi więc nie tylko zapewniać nam oczekiwany komfort użytkowania, ale też być piękna, elegancka i wytworna. Po prostu musi zachwycać. Jak zatem powinien wyglądać nowoczesny salon?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Choć nie ma uniwersalnego przepisu na nowoczesną aranżację salonu, łatwo zdefiniować jego podstawowe cechy.

Można zrobić to odnosząc się do klasycznie urządzanych salonów, gdzie dominowały zdobne formy i finezyjne kształty mebli oraz niezliczona wręcz ilość dodatków obecnych zarówno w postaci licznych bibelotów, jak i tkanin, którymi udekorowane są podłogi, okna, poduchy. Stąd nowoczesny salon pozbawiony jest tych wszystkich elementów zdobnych. Także same meble ograniczone są do minimum i mają pełnić funkcje nie tylko zdobne, ale też użytkowe.

Nowoczesny salon, pozbawiony zbędnych mebli i dekoracji, jest też duży, jasny i przestronny. Pełnię światła pozwalają uzyskać duże przeszklenia - coraz częściej prowadzone poprzez dwie kondygnacje. Odsłonięte okna oraz jasne, pozbawione wzorów ściany nie tylko wizualnie rozświetlają przestrzeń, ale też czynią ją optycznie większą.

 

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • gosc, 2015-07-21 15:09:12

  Grzejniki kanałowe nie zasłonią okna ani przeszklonych drzwi a ściany można wykorzystać by odpowiednio ułożyć meble.
 • Andi34, 2015-05-28 12:39:27

  Wydaje mi się że te kratki to grzejnik kanałowy verano. Ładnie to wygląda i nie zasłania widoku na zewnątrz.
 • Olga, 2015-04-25 10:52:41

  Wszystko ok ale nie zauważyłam grzejników na żadnym ze zdjęc. Szczególnie w salonie gdzie ściana jest przeszklona. Idealnie sprawdziłby się tam grzejniki kanałowe.
 • monika, 2015-04-18 12:44:47

  niezależnie czy się zdecydujemy na salon w stylu nowoczesnym czy klasycznym zawsze dobrze sprawdzą podłogi z drewna, drewno pasuje do każdego stylu sama miałam salon w tylu klasycznym znudził mi się i zmieniłam wystrój na bardziej nowoczesny.

POLECAMY W SERWISACH