Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Przestrzeń salonu to królestwo oszczędnej elegancji. Zamiast dywanów mamy tu naturalna deskę dębową, a obszerny zestaw wypoczynkowy zastąpił elegancki narożnik. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drwes. Fot. Bartosz Jarosz.

Przestrzeń salonu to królestwo oszczędnej elegancji. Zamiast dywanów mamy tu naturalna deskę dębową, a obszerny zestaw wypoczynkowy zastąpił elegancki narożnik. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drwes. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 16 kwi 2015 14:26 (aktualizacja: 24 kwi 2015 11:21)

15 pomysłów na nowoczesny salon

Jak urządzić nowoczesny salon? Zobaczcie propozycje projektantów wnętrz.

Salon to miejsce najbardziej reprezentacyjne w całym domu. Tu wypoczywamy, spędzamy chwile z rodziną, przyjmujemy gości. Przestrzeń ta musi więc nie tylko zapewniać nam oczekiwany komfort użytkowania, ale też być piękna, elegancka i wytworna. Po prostu musi zachwycać. Jak zatem powinien wyglądać nowoczesny salon?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Choć nie ma uniwersalnego przepisu na nowoczesną aranżację salonu, łatwo zdefiniować jego podstawowe cechy.

Można zrobić to odnosząc się do klasycznie urządzanych salonów, gdzie dominowały zdobne formy i finezyjne kształty mebli oraz niezliczona wręcz ilość dodatków obecnych zarówno w postaci licznych bibelotów, jak i tkanin, którymi udekorowane są podłogi, okna, poduchy. Stąd nowoczesny salon pozbawiony jest tych wszystkich elementów zdobnych. Także same meble ograniczone są do minimum i mają pełnić funkcje nie tylko zdobne, ale też użytkowe.

Nowoczesny salon, pozbawiony zbędnych mebli i dekoracji, jest też duży, jasny i przestronny. Pełnię światła pozwalają uzyskać duże przeszklenia - coraz częściej prowadzone poprzez dwie kondygnacje. Odsłonięte okna oraz jasne, pozbawione wzorów ściany nie tylko wizualnie rozświetlają przestrzeń, ale też czynią ją optycznie większą.

 

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA