• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
18 lip 2013 14:06

Aranżacje gabinetu w stylu klasycznym

Architekt przedstawia pomysły na urządzenie gabinetu w stylu klasycznym.

 

Klasycznie w gabinecie
' title=
Styl klasyczny nie oszałamia ekscentrycznymi dodatkami, krzykliwymi kolorami czy odważnymi formami mebli. Esencją są w nim harmonijne podziały, stonowana kolorystyka, umiar zastosowanych rozwiązań stylistycznych. Odpowiednie będą zatem proste, klasyczne formy, drewniane solidne meble, skórzany fotel i sofa, ciepłe kolory odcieni brązu, zieleni czy bordo, a w przypadku tapet: klasyczne wzory w pasy lub drobny, geometryczny rzucik. Ten styl można delikatnie przełamać jednym wyrazistym elementem, np. nowoczesnym biurkiem lub odważną lampą. Należy pamiętać, aby nie przesadzić – jeżeli meble są drewniane, w mocnym kolorze, zrezygnujmy z intensywnej kolorystyki ścian lub tradycyjnej lampy na rzecz jasnych kolorów lub nowoczesnego oświetlenia. Warto postawić na prostotę formy, nie przesadzajmy z ozdobnymi ramami luster, tapetami bogatymi w ornamenty, mosiężnymi okuciami. Gabinet powinien być przestronny i pełen światła, w przeciwnym wypadku ciężkie formy mebli i nasycone kolory będą zbyt przytłaczające. Sprawdzą się zarówno żyrandole i boczne kinkiety, jak i dyskretne, punktowe lampki w nowoczesnych, minimalistycznych oprawach.
Jacek Niezgoda, Artdesign architektura wnętrz


Dostojna tapeta z kolekcji Residences doda wnętrzu klasycznego, choc pełnego ciepła wyglądu. Szer. rolek 70 cm, Na zamówienie (do 2 tygodni), Casamance/JVD.

' title=
fot. Casamance/JVD

Obraz Małgorzaty Modlińskiej „Owoce”. W jesiennym klimacie, ale tak soczysty, że nie można od niego oderwać oczu. Olej na płótnie, 30x40 cm. Cena: ok. 1.150 zł, artpower.pl.

' title=
fot. artpower.pl

Oryginalna podpórka do książek. Dwa smukłe i dostojne charty na straży domowego porządku. Wym. 23x24,5x10,5 cm. Cena: ok. 169,00 zł, Kare Design/9design.

' title=
fot. Kare Design/9design

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH