Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Lampa Memory. Fot. Boris Klimek.

Lampa Memory. Fot. Boris Klimek.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 11 kwi 2014 18:58 (aktualizacja: 16 kwi 2014 08:16)

Balonowy design. Wprowadź magię do swojego domu!

Zobaczcie niezwykłe pomysły do wnętrz, które przeniosą was w czarodziejski świat dzieciństwa.

Przedstawiamy najciekawsze propozycje projektantów z balonami w roli głównej. Na pierwszym miejscu z pewnością jest fotel projektu japońskiego studia h220430, który w zeszłym tygodniu został pokazany na tegorocznych targach Isaloni 2014 w Mediolanie. Fotel Ballon Chair sprawia wrażenie, akby fruwał w powietrzu - wrażenie tym mocniejsze, że do fotela przymocowano prawdziwe balony. W rzeczywistości mebel jest sprytnie przytwierdzony do ściany! 

Balony to wdzięczny temat zwłaszcza dla projektantów oświetlenia. Dlatego znaleźć można kilka konceptów oświetlenia inspirowanego właśnie balonami. Najbardziej znane są lampy Memory, które dla marki Brokis zaprojektował czeski designer Boris Klimek. Pisaliśmy o nim tutaj. Szklane lampy Memory dostępne w różnych wielkościach i kolorach, w wersji wiszącej, ale i ściennej. To piękny przykład prostego, ale efektownego designu.

Lampy ścienne inspirowane balonami zaprojektowało także japońskie studio Haoshi Design. Ich nietuzinkowa, a przy tym bezpretensjonalna forma to dobry pomysł zwłaszcza do pokojów dziecięcych, podobnie jak kolejna propozycja - lampy-baloniki marki Estiluz. To hiszpański producent designerskiego oświetlenia, który dzieciom proponuje piękne lampy. Z takimi dekoracjami niestraszne będą z pewnością żadne dziecięce strachy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA