Pleciona noga stolika Gabion wypełniona jest szarymi kulkami. Fot. Benjamin Hubert.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Pleciona noga stolika Gabion wypełniona jest szarymi kulkami. Fot. Benjamin Hubert.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
27 maj 2014 12:48

Benjamin Hubert. Projekty, które cię zadziwią

Meble i lampy autorstwa brytyjskiego projektanta, Benjamina Huberta są ponadczasowe. Nie poddają się wpływom trendów ani mody, a ich zasadniczą cechą jest użyteczność.

Jak przyznaje Benjamin Hubert, pomysł na produkt bardzo często rodzi się podczas obserwacji materiałów lub technik produkcji. Wiele inspiracji pochodzi więc z fabryk i warsztatów. Istotną cechą produktów projektowanych przez Beniamina Huberta jest trwałość, dzięki czemu mogą być wykorzystywane praktycznie przez całe życie. Indywidualne i skrupulatne podejście do każdego przedmiotu sprawia, że proces projektowania może trwać od 1 do 4 lat.

  • Benjamin Hubert
    Benjamin Hubert

     

    Benjamin Hubert (ur. 11.03.1984 r.) ukończył Wzornictwo przemysłowe i technologię na Loughborough University, a następnie w 2007 roku założył w Londynie własne studio. Specjalizuje się w projektowaniu przemysłowym całych kolekcji mebli, oświetlenia, produktów i instalacji dla światowych marek, m.in. Fritz Hansen, Nike, Herman Miller, Ligne Roset oraz Cappellini, Poltrona Frau, Moroso, Foscarini, jak również Dedon, Casamania, De La Espada czy Menu. Laureat wielu nagród.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH