Najnowsza kolekcja Lacroix Belle Rives z 2014 r., zawierająca m.in. tkaniny obiciowe i tapety. Fot. Christian Lacroix.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Najnowsza kolekcja Lacroix Belle Rives z 2014 r., zawierająca m.in. tkaniny obiciowe i tapety. Fot. Christian Lacroix.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
23 lip 2014 11:46

Christian Lacroix. Dekoracje do domu słynnego projektanta

Marka Christian Lacroix znana i ceniona jest na całym świecie. Dynamiczne projekty zaskakują połączeniem kolorów, deseni i form tworząc unikatowy styl pochodzący po części z baroku i ze świata teatru.

Słynna marka została wykreowana w roku 1987 przez grupę LVMH. Od początku w projektach Christiana Lacroix widoczna była jego teatralna pasja. Pierwszą kolekcję „Ready to wear” pokazał w 1988 roku, uzyskując znakomite recenzje.  W tym samym roku kurtka od Lacroix pojawiła się na okładce Vogue’a. Dwa lata później projekty tej marki były publikowane trzykrotnie na łamach prestiżowego magazynu. Rozwiązało to „worek” z wyróżnieniami, nagrodami i zaszczytami.

Działalność Christiana Lacroix nie koncentruje się wyłącznie na tworzeniu kolekcji ubrań. W 2005 roku w Paryżu otwarto czterogwiazdkowy Hotel du Petit Moulin, zaprojektowanego właśnie przez designera. W tym czasie kondycja finansowa marki była jednak słaba, dlatego  podpisano kontrakt z firmą Avon na produkcję perfum sygnowanych jego nazwiskiem, jednak to nie przyniosło spodziewanej poprawy finansów. Mimo upadłości marki rok 2011 dla Christiana Lacroix, upłynął pod znakiem dalszych sukcesów: rozpoczął współpracę z marką Designual oraz wydał ilustrowaną przez projektanta książkę dla dzieci. Prawdziwe odrodzenie marki nastąpiło w 2013 r., dzięki kooperacji z francuską marką Petit Bateau, dla której kreator przygotował kolekcję damską i dziecięcą.

Produkty marki Lacroix sprzedawane są w 5.500 placówkach na całym świecie. Oprócz akcesoriów skórzanych, zegarków, okularów czy biżuterii marka Lacroix proponuje kolekcje tkanin wykorzystywanych we wnętrzach, tapety, poduszki dekoracyjne oraz porcelanę.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-08-29 15:28:45

    zamieszane ;)

POLECAMY W SERWISACH