• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
22 kwi 2009 23:34

Design z odzysku

Makulatura, plastik, drewno z rozbiórki, odpady z tartaku, zniszczone meble... Ich niewykorzystany potencjał inspiruje projektantów. Bawią się recyklingiem i tworzą nowe obiekty – użyteczne, a przy tym wyjątkowe i proekologiczne.

W tej designerskiej zabawie każdy może mieć swój udział. Czy wypada? Wnętrzarskie wybiegi mody mówią zdecydowane TAK.

Krzesło z Meblarni Refre specjalizującej się w odświeżaniu mebli z lat 60-80. XX wieku. Można wybrać gotowy mebel albo poddać recyklingowi np. krzesło i pasiasty kilim po babci. ok. 350 zł, www.refre.pl

Refre
fot. Refre

Z oferty IKEA: krzesło -„Ellan” wyprodukowane z resztek drzewnych z tartaku i plastiku nadającego się do ponownego przetworzenia (proj.: Chris Martin). ok. 130 zł, www.ikea.pl.

IKEA
fot. IKEA

Designerski projekt Jurgena Bey`a dla firmy Droog: ława z powalonego pnia drzewa „Tree-trunk bench”. Trzy oparcia są wykonane z brązu. na zamówienie, www.zoom.waw.pl.

Droog
fot. Droog

Lekki niczym obłok i tylko w bieli – żyrandol z tektury i papieru -„Paper Chandelier XXL” (proj.: Studio Job) firmy Moooi. ok. 6.763 zł (wys. 101,5 cm, śr. 90 cm), www.zoomzoom.pl.

Moooi
fot. Moooi

Regał „One day paper waste” (proj.: Jens Praet) ze sprasowanychścinków makulatury wyjętych z niszczarek do dokumentów. na zamówienie, www.zoom.waw.pl.

zoom
fot. Zoom

Do wykonania stołu z kolekcji „Unikaty” AlmiDecor wykorzystano drewno (palisander i saal) z rozbiórki starych, hinduskich domów. ok. 1.545 zł, -www.almidecor.com.

AlmiDecor
fot. AlmiDecor

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • maryla, 2011-04-16 14:23:03

    Super,gdyby tak ludzie bardziej się nad tym zastanowili i wprowadzali w swoje otoczenia to świat byłby lepszy.

POLECAMY W SERWISACH