Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Podłoga i ściana wykończona drewnem, w połączeniu z ciepłem kominka sprawiają, że nowoczesne wnętrze staje się przytulne. Aranżację uzupełniają naturalne meble. Fot. Brunner.

Podłoga i ściana wykończona drewnem, w połączeniu z ciepłem kominka sprawiają, że nowoczesne wnętrze staje się przytulne. Aranżację uzupełniają naturalne meble. Fot. Brunner.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 24 wrz 2014 12:32 (aktualizacja: 29 wrz 2014 09:10)

Drewno w salonie - zobacz nasze propozycje

Jednym z najbardziej pożądanych elementów wyposażenia wnętrz są meble i dodatki wykonane z drewna. Zobaczcie ciekawe propozycje na jesień.

Meble z drewna królują niemal w każdym stylu od skandynawskiego poprzez loftowy, nowoczesny
i klasyczny aż do rustykalnego. Z litego drewna wykonywane są całe stoły do jadalni, same blaty lub nogi, krzesła i taborety, półki, komody oraz dodatki. W produkcji mebli coraz częściej wykorzystywane jest też drewno pochodzące z recyklingu.

Drugie życie

Nowe funkcje otrzymują też przedmioty z desek, które wykorzystywane są w transporcie np. palety, które po delikatnej obróbce i lakierowaniu otrzymują formę stolika kawowego, łóżka czy szafki. Meble
z drewna są bardzo trwałe, ale należy pamiętać, że wymagają odpowiedniej konserwacji. 

W zależności od upodobań i stylu w jakim jest urządzone wnętrze, ten naturalny surowiec z powodzeniem można łączyć z lakierowanymi, minimalistycznymi meblami, betonowymi ścianami, czy z nowoczesnym wzornictwem w postaci sofy czy fotela o futurystycznym kształcie. Szczególnie w jesiennych i zimowych miesiącach drewno we wnętrzu optycznie ociepli wygląd mieszkania – doradza Katarzyna Barwińska z salonu Le Pukka.

Prawdziwe czy sztuczne?

Pokój uzupełniony o kolorowe poduchy, ciepłe pledy lub dywany w połączeniu z naturalnym surowcem wygląda przytulnie i uroczo. Dla osób nieprzekonanych do ciężkich i dość kosztownych drewnianych kolekcji mebli, nieco tańszą opcją mogą być szafki, stoły i komody pokryte fornirem, czyli warstwą drewna umieszczoną na blacie np. z MDF-u.

WASZE KOMENTARZE (8) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA