• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 gru 2011 10:15

Jak urządzić gabinet w stylu nowoczesnym

Ekspert radzi jak nowocześnie urządzić gabinet. Propozycja która sprawi, że przestrzeń do pracy będzie nie tylko funkcjonalna, ale i ciekawie zaaranżowana.

 

Aranżujemy gabinet
' title=
W zależności od potrzeb projektowanie gabinetu należy rozpocząć od ulokowania schowków. Jeżeli w gabinecie mają być wyeksponowane książki, ale jednocześnie ukryte dokumenty, warto pomyśleć o zabudowie ściany. Proponowałbym wtedy ścianę ekranową. W moich projektach często pojawia się zabudowa drewniana (płyta fornirowana) schodząca od sufitu aż do wysokości 100 cm od podłogi. Za otwieranymi panelami kryją się półki na dokumenty lub mniej efektowne książki. Piętro niżej to jedna lub dwie półki podświetlone LED przeznaczone na ekspozycję książek lub innych detali. Poziom najniższy to długa skrzynia z szufladami lub pusta przestrzeń. Daje to ciekawy efekt ściany podciętej i podświetlonej od dołu, a daje jednocześnie sporo miejsca do przechowywania. Kolejna przestrzenią jest blat do pracy. Z premedytacją zastępuję słowo biurko słowem blat, gdyż jego forma może daleko odbiegać od standardowego biurka. Blat może płynnie przechodzić w szafki i szuflady, stanowić maskownicę do podświetleń jak również być ciekawą formą zabudowy. Którąś ze ścian przeznaczyłbym na ekspozycję obrazu lub płaskorzeźby, lub choćby ciekawej tapety. Koniecznością jest wkomponowanie sofy. Oświetlenie umieszczałbym przy ścianach , na pewno odradzam projektowanie głównego zwisu.
Mgr. Sztuki, Arch. Wnętrz Dominik Respondek, Otwarte Studio Sztuka

 Sofa Chopin powstała poprzez skojarzenie asymetrycznej formy mebla z fortepianem, pomnikiem w warszawskich Łazienkach i charakterystyczną fryzurą artysty. Tworzą ją dwa samodzielne meble: fotel i szezlong. Magnesy pozwalają na ich połączenie. Proj. Tomek Rygalik. Cena: od ok. 8.900 zł, Comforty.

' title=
fot. Comforty

Notebook serii 9 jest najlżejszym i najcieńszym notebookiem o 13-calowym ekranie, dostępnym obecnie na rynku – waży zaledwie 1,31 kg, a grubość jego obudowy nie przekracza 16,3 mm. Cena: ok. 5.999 zł, Samsung.

' title=
fot. Samsung

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH