Przestronny salon to miejsce, w którym nowoczesność spotyka się z historią. Jego niepowtarzalny klimat budują bowiem stylowe elementy, którym właścicielka nadała drugie życie. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Przestronny salon to miejsce, w którym nowoczesność spotyka się z historią. Jego niepowtarzalny klimat budują bowiem stylowe elementy, którym właścicielka nadała drugie życie. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
08 cze 2015 11:36

Jak urządzić klasyczny salon? 10 projektów, 20 zdjęć

Klasyka wraca do łask. Zobaczcie jak stylizowane elementy wykorzystują w aranżacji salonów rodzimi architekci i projektanci wnętrz.

Choć mówi się, że styl klasyczny nigdy nie wychodzi z mody, to nie zawsze cieszy się powszechną popularnością i uznaniem. Ostatnimi czasy preferowaliśmy wnętrza urządzone minimalistycznie, w prostej konwencji stylistycznej, bez zbędnych ozdobników czy wymyślnych detali.

Także nasze salony aranżowane były w palecie neutralnych barw, niekiedy ożywionych mocnym akcentem kolorystycznym. Stąd biele i czernie oraz szarości zdominowały całkowicie nasze domy i mieszkania, a proste w formie i ograniczone do minimum wyposażenie stało się standardem wykończenia wnętrz.

Jednakże moda zmienną jest i najnowsze trendy aranżacyjne zwracają się ku tradycji, a co za tym idzie klasycznej konwencji aranżowania wnętrz. Świadczy o tym nie tylko tak modny styl vintage, ale też i oferta z jaką wychodzą ku nam producenci mebli i dodatków.

Na różne sposoby nawiązują one do klasycznych wzorców wystrojów wnętrz, czerpiąc inspiracje zarówno z wytwornego stylu francuskiego, jak i bardziej sielskich rozwiązań w stylu prowansalskim czy angielskim stylu country.

I nic w tym dziwnego, skoro styl klasyczny jest synonimem elegancji, wytworności i dobrego smaku. Stąd aranżacja salonu czerpiąca z ducha tradycji jest zawsze w dobrym tonie. Dominują tu ponadczasowe beże i brązy, zdobne formy mebli oraz naturalne, szlachetne materiały. To one powinny stać się kanwą do urządzenia salonu w tej właśnie konwencji.

Aranżując przestrzeń inspirowaną stylem klasycznym nie trzeba jednak sztywno trzymać się tej konwencji. Zabawa formą, ciepłymi kolorami czy gra drewna z kamieniem to doskonały sposób na nadanie klasyce całkiem nowego oblicza. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Jarek, 2015-09-01 17:18:22

    Elementem dominującym tego salonu jest kominek. Ogrzewanie zapewnia CO bo zbyt elegancki salon by zrobić z niego kotłownie. Wybierając ogrzewanie kanałowe ma się pewność stałej temperatury dostosowanej do potrzeb. Nie ma problemu z noszeniem i czyszczeniem kominka który jest ozdobą używaną w wyjątkowych sytuacjach.

POLECAMY W SERWISACH