Białe stylowe meble, które projektantka sprowadziła z Belgii, a następnie odrestaurowała to perełki w aranżacji tego salonu. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Białe stylowe meble, które projektantka sprowadziła z Belgii, a następnie odrestaurowała to perełki w aranżacji tego salonu. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
28 paź 2016 14:11

Jak urządzić salon w stylu klasycznym?

Styl klasyczny nie wychodzi z mody. Zobaczcie jak prezentują się salony urządzone w tej właśnie konwencji.

Salon w stylu klasycznym to kwintesencja dobrego smaku ubrana w ponadczasowe formy. Związany z manierą wieków minionych, czerpie twórczo z tradycji, odnosząc się nie tylko do wyszukanych, zdobnych form, ale też naturalnych, szlachetnych materiałów. Należy o tym szczególnie pamiętać decydując się na salon w tej właśnie konwencji.

W klasycznym salonie dominują beże i brązy. Te ciepłe barwy mają nie tylko ponadczasowy charakter, ale też nieodłącznie kojarzą się ze spokojem i stabilizacją. Działając uspokajająco budują familiarną atmosferę wnętrza, nie pozbawiając go jednak przynależnej tego typu przestrzeniom dystynkcji.

W klasycznej aranżacji dobrze sprawdzą się także biele i szarości nawiązujące do stylu angielskiego i prowansalskiego w wystroju wnętrz. Tradycyjnie urządzonym pomieszczeniom dodadzą one lekkości i subtelnego wyrazu. Złagodzą one bogactwo zdobień i detali typowych  dla tego typu wnętrz.

Dostojny wizerunek klasycznego salonu ociepla także kominek, będący integralną częścią jego wyposażenia. Najczęściej, przybierający formę zdobnych pieców czy subtelnych portali, jest on ośrodkiem całej aranżacji. To względem niego usytuowany jest zestaw wypoczynkowy, który zazwyczaj stanowi główne jego umeblowanie. Wzorzyste kanapy o subtelnej linii uzupełniają bogato rzeźbione komody bądź witryny.

Współcześnie klasyka interpretowana jest na wiele sposobów, a wnętrza w stylu klasycznym balansują na pograniczu tradycji a nowoczesności. Stanowią one ciekawe wariacje na temat sztuki wzorniczej lat minionych. Ciepłe i przytulne zachęcają do wypoczynku.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • amanda, 2016-12-24 18:16:59

    Lubię pastele i w takich odcieniach czuje sie najlepiej. Szarości, biel i delikatny kolor np róż.

POLECAMY W SERWISACH