Najnowsza linia telewizorów Samsung SUHD - jeszcze doskonalsze odwzorowanie kolorów oraz jasność, kontrast i szczegółowość dzięki technologii Quantum Dot i funkcji HDR; rozdzielczość UHD (4K). Fot. Samsung

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Najnowsza linia telewizorów Samsung SUHD - jeszcze doskonalsze odwzorowanie kolorów oraz jasność, kontrast i szczegółowość dzięki technologii Quantum Dot i funkcji HDR; rozdzielczość UHD (4K). Fot. Samsung
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
13 kwi 2016 10:55

Jaki telewizor? Przeglądamy najnowsze modele

Spędzamy w salonie mnóstwo czasu, czując się tym lepiej i bezpieczniej, im większa jego wygoda i harmonia. Pamiętają o tym również projektanci i producenci telewizorów.

Salon to serce każdego domu i mieszkania. Na co dzień w jego przytulnym zaciszu szukamy spokoju i prywatności, ale bywa też, że wypełnia go gwar, śmiech i opowieści domowników oraz gości. Spędzamy w salonie mnóstwo czasu, czując się tym lepiej i bezpieczniej, im większa jego wygoda i harmonia. Pamiętali o tym twórcy telewizorów Bravia z oferty na rok 2016. Ich projektanci dobrze rozumieli, że muszą one w naturalny sposób wpisywać się w każde wnętrze, nawet jeśli mają stanowić jego centralny element. Duże, masywne telewizory to już przeszłość. Dziś na topie są nowoczesne, minimalistyczne urządzenia, które doskonale harmonizują z otoczeniem.

Myślenie w szerokich kategoriach i świadomość, że o wrażeniach przy oglądaniu decyduje całe wnętrze, a nie tylko samo urządzenie, doprowadziły do powstania linii wzorniczej „Fragment życia”, której założenia najpełniej urzeczywistniły się w telewizorach Sony BRAVIA na rok 2016. Tych telewizorów nikt nie będzie chciał chować w szafce lub zasłaniać - monolityczny ekran wtapia się w ścianę niczym okno lub obraz, dzięki czemu jego obecność nie przytłacza wnętrza. Lekko złotawy odcień obramowania, podkreślającym smukłość i wielopoziomową strukturę wzornictwa. W analogicznej stylistyce utrzymana jest seria XD85, której aluminiową ramkę otacza dodatkowo srebrna, chromowana obwódka.

Prostota formy przejawia się także w minimalnej szerokości ramki, dzięki której uwaga widzów całkowicie koncentruje się na wyświetlanym obrazie. Pomysłowo rozwiązana, podtrzymująca ekran podstawa wykończona aluminium umożliwia ukrycie wszystkich kabli. Dzięki niej telewizor doskonale prezentuje się ze wszystkich stron. 

Kierując się założeniami nowej linii wzorniczej, projektanci Sony postarali się nadać dodatkową wartość urządzeniom spotykanym w niemal każdym domu i zaprezentowali modele pasujące do wszystkich wnętrz. Finezyjne wzornictwo telewizorów podkreśla niepowtarzalność wystroju każdego pomieszczenia: od komfortowej, drewnianej chaty w lesie po elegancki apartament w centrum miasta.

Źródło: Sony

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH