Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

ROCHE BOBOIS

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 27 paź 2011 10:04

Jean Paul Gaultier i jego świat

Światowa moda i design mają od dłuższego czasu coraz więcej wspólnego. Jednym z projektantów mody, którzy postanowili zająć się pomysłami na wyposażenie wnętrz, jest Jean Paul Gaultier.

Nie tak dawno światło dzienne ujrzała stworzona dla Roche Bobois kolekcja mebli i dodatków jego autorstwa, która uświetniła 50 urodziny słynnej francuskiej firmy Modułowa sofa Mah Jong Matelot to kwintesencja stylu francuskiego projektanta. Uroku dodaje jej wykonane ręcznie obicie w zadziornej, rockowej stylistyce. Świetnie prezentuje się z dywanem w marynarskie paski.

' title=
fot. ROCHE BOBOIS

Lustro na kółkach o wdzięcznej nazwie Diablo świetnie wpisuje się w modową i nieco ekstrawagancką stylistykę całej kolekcji.

' title=
fot. ROCHE BOBOIS

Mah Jong Couture to druga modułowa sofa z kolekcji francuskiego projektanta. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na motyw tatuażu na jednym z modułów – świetny przykład na mariaż designu z modą.

' title=
fot. ROCHE BOBOIS
Paski, tatuaże i wielka moda - Jean Paul Gaultier
Urodził się w 1952 roku w Arcueil, koło Paryża. Nazywany „enfant terrible” francuskiej mody, projektant i stylista, znany z charakterystycznego, prowokacyjnego i nieco lekceważącego stylu, w którym ważną rolę odgrywają glamrockowe i marynarskie akcenty oraz wszechobecne tatuaże. Kolekcja pod nazwą Jean Paul Gaultier Pour Roche Bobois Paris zachowuje wszystkie charakterystyczne dla projektanta motywy – lekkość i bezpretensjonalność, inspiracje marynarskim stylem i tatuażami, zadziorną prowokacyjną stylistykę i dużą dozę luzu. W kolekcji znalazły się m.in. sofy i łóżka, szafki, fotele, lampy, dywany, lustra i poduszki.
.

Parawan z nadrukowanym motywem tatuażu to jednocześnie niebanalna szafa na kółkach – fantastyczne uzupełnienie sypialni w stylu glam.

' title=
fot. ROCHE BOBOIS

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA