Zobacz galerię [4 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
02 lut 2014 05:32

Kamasutra po polsku. Meble z odzysku projektu Małgorzaty Pękali

Jak mówi sama projektantka, Małgorzata Pękala, ławka Kamasutra ma służyć integracji oraz spędzaniu czasu w miłym towarzystwie. Wykonana z materiałów recyklingowych, odnawialnych i odpadowych – jest fantastycznym przykładem polskiego ekodesignu.

Bajecznie kolorowa ławka Kamasutra to jeden z bardziej znanych projektów polskiej projektantki, Małgorzaty Pękali. Intrygująca jest nie tylko nazwa mebla, ale także jego pochodzenie. Materiałem do jej wytwarzania jest bowiem sukno wełniane pozostałe po przemysłowej produkcji dywanów.

Dzięki pomysłowej konstrukcji z ławki mogą korzystać dwie osoby, a drewniana nakładka pośrodku może z powodzeniem służyć jako blat lub stolik. Dzięki możliwości wyboru koloru siedzisk i blatu każdy z powodzeniem może wybrać Kamasutrę na miarę swoich oczekiwań. W skład serii wchodzi też równie kolorowy szezlong!

W skrócie
Nazwa: Kamasutra
Projektant: Małgorzata Pękala
Rok powstania: 2009
Materiał: kompozycja sukna wełnianego i włókniny oraz drewna olejowanego, z możliwością wyboru koloru siedziska i blatu
Wymiary: szer. 170 cm, wys. max. 58 cm, wys. siedziska 42 cm, głęb. 60 cm
Cena: 6.900 zł (sklep Deco24)

  • O projektantce

    Małgorzata Pękala

    Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem - kierunek Meblarstwo Artystyczne i Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uczestniczyła w wielu wystawach i konkursach (wyróżnienie w konkursie Nowe Krzesło dla Nowego Stylu, nominacja do nagrody Śląska Rzecz 2007, dwa wyróżnienia w konkursie Diamenty Meblarstwa 2008). Zajmuje się projektowaniem wzornictwa, kompleksową identyfikacją wizualną, aranżacją wnętrz, wystawiennictwem, scenografią, projektowaniem tkanin, odzieży, dywanów i innych elementów wyposażenia wnętrz. Specjalizuje się w projektowaniu mebli do produkcji seryjnej, również z wykorzystaniem materiałów odpadowych. Prowadzi autorskie wykłady i warsztaty projektowe z uwzględnieniem recyklingu i upcyklingu.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH