Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Płyty marmurowe Tangram Ginger w elegancki sposób ocieplą nowoczesny salon. Taka dekoracyjna podłoga najlepiej współgra z meblami o prostej formie. Fot. Lithos Design.

Płyty marmurowe Tangram Ginger w elegancki sposób ocieplą nowoczesny salon. Taka dekoracyjna podłoga najlepiej współgra z meblami o prostej formie. Fot. Lithos Design.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 29 sty 2015 11:24

Kamień w salonie: marmur do nowoczesnych aranżacji

Marmur przez wielu kojarzony jest z klasycznymi, bogato zdobionymi wnętrzami, w tym z kościołami. Nowa kolekcja marki Lithos Design dowodzi, że ten piękny kamień sprawdzi się także w nowoczesnym mieszkaniu.

Kolekcja płyt marmurowych Opus powstała w wyniku cięcia i łączenia elementów skał, uzyskując nowoczesne, graficzne wzory. Jej autor, Raffaello Galiotto, postrzega ten surowiec jako innowacyjny element dekoracyjny, jak również istotny materiał dla architektów i projektantów wnętrz. Dlatego też postanowił stworzyć produkt, który jednoznacznie kojarzy się z nowoczesną, minimalistyczną estetyką.

Do jego realizacji Galiotto wykorzystał znaną już w starożytności intarsję, czyli technikę zdobnicza polegająca na tworzeniu obrazu przez wykładanie powierzchni przedmiotów drewnianych innymi gatunkami drewna, czasem podbarwianymi, bejcowanymi lub podpalanymi. Wstawki umieszczane są na powierzchni przedmiotu, w miejscu usuniętych fragmentów.

Seria Opus obejmuje pięć modeli płyt w dwunastu różnych paletach barw. Modułowa formuła umożliwia tworzenie dekoracyjnych wzorów opartych na geometrycznych kształtach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA