Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nowoczesny, a jednak przytulny i ciepły salon urządzono z kobiecą elegancją, wyczuciem oraz swoistą ekstrawagancją. Urzeka on swoim spokojnym klimatem, ożywionym turkusowym błękitem oceanu. Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz.

Nowoczesny, a jednak przytulny i ciepły salon urządzono z kobiecą elegancją, wyczuciem oraz swoistą ekstrawagancją. Urzeka on swoim spokojnym klimatem, ożywionym turkusowym błękitem oceanu. Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 02 wrz 2015 15:36 (aktualizacja: 22 wrz 2015 09:28)

Kobiece wnętrza. 15 pomysłów na aranżację salonu

Czy wnętrze może mieć płeć? Oczywiście. Nie od dziś wyróżniamy wnętrza bardziej kobiece i bardziej męskie. Zobaczcie jak prezentują się te o kobiecym charakterze.

Wnętrze w męskim stylu jest minimalistyczne, nieprzeładowane, utrzymane w stonowanych barwach, a mimo to wyraziste. Nie ma w nim miejsca na zbędne bibeloty, wszechobecne ozdoby czy kolekcje rodzinnych pamiątek. Znajdziemy za to sporych rozmiarów telewizor czy pokaźną kolekcję filmów. A jakie jest kobiece wnętrze?

Z pewnością ciepłe, przytulne, subtelne i delikatne. Nie pozbawione jednak przysłowiowego pazura. To co na pewno wyróżnia typowo kobiece wnętrza to kolorystyka. Z jednej strony ciepłe i przytulne beże pięknie komponujące się z brązami, z drugiej róże, czerwienie, fiolety i pomarańcze – odcienie energetyzujące, nasycone, wręcz gorące. Ponad nimi wszystkimi króluje modna biel, podkreślająca subtelną stronę kobiecości, wchodząca w ciekawe interakcje z drewnem czy szarościami.

Drugim istotnym elementem w aranżacjach kobiecych przestrzeni jest detal. Wszelkiego rodzaju elementy zdobne pełnią tu niezwykle ważną rolę. Są nimi zarówno rodzinne fotografie, przez lata gromadzone kolekcje bibelotów czy pamiątki z podróży, jak i ściany z ulubioną fototapetą, ciekawym panelem dekoracyjnym czy wyeksponowaną cegłą.

Te pierwsze mając osobisty charakter, często budują buduarową wręcz atmosferę wnętrza, czyniąc z salonu kobiecą enklawę. Te drugie – przesądzają o aranżacji całego wnętrza, same pozostając w tle. Wszystkie razem budują niepowtarzalny klimat salonu, tworząc kobiece wnętrze – jedyne w swoim rodzaju.

Zobaczcie jak prezentują się salony doprawione nutką kobiecości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA