Radiant Orchid. Fot. Instytut Pantone.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Radiant Orchid. Fot. Instytut Pantone.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
13 sty 2014 14:45

Kolor roku 2014

Instytut Pantone tradycyjnie już ogłosił, jakie trendy kolorystyczne będą dominować w modzie i wnętrzach w najbliższym roku. To egzotyczny Radiant Orchid. Zobaczcie aranżacje, które pełnymi garściami czerpią z tej inspirującej, żywej barwy!

Podczas gdy kolor roku 2013, Pantone 17-5641 Emerald kojarzył się ze wzrostem, świeżością, błogostanem, kolor roku 2014 – Radiant Orchid – intryguje i pobudza wyobraźnię, emanując czystą radością i miłością do życia – mówi Leatrice Eiseman, dyrektor Intytutu Pantone.

Instytut Pantone od ponad 50 lat wskazuje światowe trendy i tendencje kolorystyczne w modzie, wzornictwie przemysłowym, grafice, wyposażeniu wnętrz. Wybory Instytutu corocznie znajdują odzwirciedlenie na wybiegach mody, w projektach designerów, grafików, twórców wzornictwa i trendsetterów  na całym świecie.

Tegoroczny wybór to intensywne, ożywcze połączenie odcieni fuksji, fioletu i różu. Świetnie sprawdzi się w roli dodatków, ożywi okna na zasłonach, doda energii i nastroi optymistycznie także jeśli postawimy na taki kolor na jednej ze ścian. Warto jednak pamiętać, aby tak "mocne" barwy łagodzić innymi elementami wystroju - inaczej nie unikniemy wrażenia chaosu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH