• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
31 sty 2011 12:46

Louise Campbell i jej czarno-biały świat

Urodzona w 1970 roku Louise Campbell jest jedną z czołowych duńskich projektantek młodego pokolenia. Jej projekty to inspirujące połączenie skandynawskiego wzornictwa i subtelnej, pełnej wdzięku kobiecości.

. ' title= Louise Campbell jako córka Angielki i Duńczyka odebrała wykształcenie w obu krajach – ukończyła London College of Furniture oraz wzornictwo przemysłowe na Denmarks Design School. W 1996 roku otworzyła własne studio projektowe. Lista producentów, z którymi współpracowała jest imponująca – znajdziemy wśród nich marki Zanotta, HAY, Louis Poulsen, Stelton, Holmegaard czy Royal Copenhagen.

W jej biurze projektowym w samym sercu Kopenhagi powstają głównie zjawiskowe meble – takie jak zaprojektowane dla duńskiego księcia Fryderyka krzesło Prince czy stół Leave Your Mark z nożami, którymi można wyryć podpis na drewnianym blacie. Jak twierdzi sama projektantka, w pracy kieruje się trzema zasadami: zawsze zaczynaj od rysunku, znajdź i zdefiniuj problem oraz nie bój się odmienności. Jej prace można kupić w Polsce, np. w Galerii Wnętrza (www.galeria-wnetrza.pl) lub w Spacestation (www.spacestation.pl).

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH