Na szczególną uwagę zasługuje śliwkowa kanapa o niestandardowym kształcie. Forma mebla pozwala do maksimum wykorzystać przestrzeń w salonie. Projekt: Marta Dąbrowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Na szczególną uwagę zasługuje śliwkowa kanapa o niestandardowym kształcie. Forma mebla pozwala do maksimum wykorzystać przestrzeń w salonie. Projekt: Marta Dąbrowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
17 lut 2015 11:56

Mały salon. Tak urządzili go inni

Czy mały salon może być wygodny i funkcjonalny? Oczywiście, że tak. Trzeba go tylko odpowiednio zaprojektować.

Niewielka przestrzeń nie lubi ciemnych zakamarków, przez które wydaje się jeszcze bardziej przytłaczająca. Dzięki bieli, beżom i szarościom, nawet najmniejsze pomieszczenie optycznie zyskuje wrażenie lekkości i świeżości. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z kolorów. Pastelowe ściany czy dodatki w intensywnych kolorach sprawią, że salon – mimo iż mały – stanie się bardziej widoczny na mapie domu.

W niewielkich, często nieustawnych mieszkaniach trudno optymalnie wykorzystać przestrzeń korzystając z gotowych mebli. Ich wymiary często powodują, że pozostaje nam sporo miejsca, które nie zostaje wcale zagospodarowane. Wyjściem z takiej sytuacji są meble robione na wymiar. Możemy zaprojektować je według własnego pomysłu, co będzie gwarancją niepowtarzalności wnętrza. Ponadto możemy zaplanować także praktyczne schowki na mniej reprezentacyjne przedmioty, na które tak często brakuje miejsca w niewielkich mieszkaniach.

Zastosowanie w pomieszczeniu luster to niezawodny sposób na poprawę wrażenia przestrzeni. Oprawione w elegancką ramę może pełnić rolę nowoczesnego obrazu natomiast powieszone nad kominkiem świetnie eksponuje ten element w salonie, odbijając pomarańczowe płomienie.

Aby ozdobić, a zarazem powiększyć salon można wykorzystać tapetę w jasne, drobne wzory lub fototapetę z motywem mostu, leśnej ścieżki czy uliczki, która wprowadzi do wnętrza wrażenie przestronności.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH