W jadalni ustawiono prosty stół na surowej, metalowej podstawie z drewnianym blatem i krzesła doskonale nawiązującymi do kuchennej podłogi. Takie zestaw komfortowo łączy się z bardziej klasyczną strefą dzienną. Na wizualizacji wnętrza Domu w zielistkach 5 Archon+ znajdują się: stół Denver, krzesła Norden Cross, lampy Matrix, stolik Maxime, kominek MBZ, narożnik Biki, dostępne w sklepie archonhome.pl

Zobacz galerię [10 zdjęć]

W jadalni ustawiono prosty stół na surowej, metalowej podstawie z drewnianym blatem i krzesła doskonale nawiązującymi do kuchennej podłogi. Takie zestaw komfortowo łączy się z bardziej klasyczną strefą dzienną. Na wizualizacji wnętrza Domu w zielistkach 5 Archon+ znajdują się: stół Denver, krzesła Norden Cross, lampy Matrix, stolik Maxime, kominek MBZ, narożnik Biki, dostępne w sklepie archonhome.pl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Archon+
20 sty 2016 13:02

Modne wnętrza. Tak urządzisz je w eklektycznym stylu

Moda na eklektyczne wnętrza, w których nowoczesność miesza się z przeszłością, nie przemija. Zobaczcie jak pięknie takie zestawienia prezentują się w strefie dziennej. 

Jeśli szukacie pomysłu na to, jak urządzić strefę dzienną w swoim domu, warto sięgnąć po rozwiązania, jakie oferuje styl eklektyczny. Daje on, bowiem możliwość połączenie nowoczesnych elementów wystroju wnętrza z antykami bądź pamiątkami, które chcemy zachować po bliskich. Piękno tego stylu odnajdziemy w strefie dziennej w trzech projektach domów zaprojektowanych przez Biuro Projektów Archon+: Domów w zielistkach 5, Kalateach 6 oraz Domu w kortlandach (G2).

Wnętrze projektu Domu w zielistkach 5 Archon+ to nowoczesne spojrzenie na kuchnię i strefę jadalni. W jadalni ustawiono prosty stół Denver na surowej, metalowej podstawie z drewnianym blatem oraz krzesła Norden w dwóch kolorach białym i czarnym idealnie nawiązujących do kuchennej podłogi w szachownicę. Zostało to zestawione z klasycznym, komfortowym ujęciem części wypoczynkowej. Oprócz widoku na ciekawie zaaranżowany kominek MBZ, możemy delektować się również widokiem pięknej komody, pełniącej funkcję stolika pod telewizor, oraz wygdnej sofy i stolika kawowego Maxime, którego niewątpliwą zaletą, jest przeszklony blat oraz funkcjonalna półka. Elementy "z innej bajki" jak lampy Matrix oraz klasyczne lustro na ścianie kominkowej mimo, że w całkiem odmiennym stylu idealnie dopełniają wnętrze. Zabudowa kominka z czerwonej cegły stylizowanej na stary mur w połączeniu z nowoczesną, kolorową lodówką komponuje się nieszablonowo, aczkolwiek bardzo ciekawie.

Elegancja, klasa, a zarazem funkcjonalność. Te przesłanki przyświecały projektantowi, który stworzył strefę dzienną Projektu Domu w kalateach 6 Archon+.

Nieprzypadkowy dobór stonowanej kolorystyki, wzbogaconej jedynie kolorowymi detalami podkreśla indywidualność i charakter salonu. Z jednej strony klasyczna sofa i kredens, a z drugiej nowoczesny, prosty stolik kawowy oraz lampy "pajęczyny" tworzą niepowtarzalny, eklektyczny obraz wnętrza. Również tak klasyczny element, jakim jest kominek został wybrany w taki sposób, aby idealnie wpisał się we wnętrze. Wykorzystano tu kominek Mila, o bardzo nowoczesnej formie, oraz kratki wentylacyjne typu Luft. Olbrzymie, przesuwne drzwi tarasowe doskonale doświetlają wnętrze, dlatego można było pokusić się o tradycyjny ciemny parkiet na podłodze ułożony w klasyczną jodełkę.

Mieszanie stylów we wnętrzach, to temat niezwykle ciekawy i "pojemny". Na przykładzie Projektu Domu w kortlandach (G2) Archon+ chcemy po raz kolejny pokazać, jak w łatwy i niebanalny sposób zindywidualizować wnętrze za pomocą bardzo modnych i popularnych mebli. Wystarczy połączyć powtarzalne krzesło, lampę, stolik z bardziej wyszukaną sofą, dywanem, zindywidualizowaną, ciekawą tapetą, czy nawet wyjątkowym, ozdobnym grzejnikiem i wnętrze od razu nabiera smaku i ma to "coś". Tego charakteru nadają też dodatki, fajnie zaaranżowana galeria zdjęć własnego autorstwa, czy połączenie kilku modeli krzeseł przy stole jadalnym. W tym przypadku wykorzystano krzesła Balance i Socrates.

W efekcie konkluzja jest jedna: jeżeli odziedziczyliśmy po przodkach antyki, których nie chcemy się pozbyć, a jednocześnie nie stronimy od rzeczy nowoczesnych, spróbujmy je połączyć. Efekt końcowy z pewnością będzie interesujący.

Meble, lampy i dodatki, które zostały wykorzystane na wizualizacjach dostępne są w sklepie internetowym z wyposażeniem wnętrz www.archonhome.pl

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH