Prosta, klasyczna i niezwykle elegancka szara sofa narożna nawiązująca swą formą do klasycznych wzorców. Fot. Bruhl.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Prosta, klasyczna i niezwykle elegancka szara sofa narożna nawiązująca swą formą do klasycznych wzorców. Fot. Bruhl.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
30 sty 2015 12:05

Modny salon. Zobacz trendy na 2015

Stonowane szarości, naturalne drewno czy może krzykliwe retro? Jakie meble wybrać do salonu? Zobaczcie najnowsze trendy.

Przełom stycznia i lutego to okres, w którym znamy już pierwsze nowości meblowe nowego roku. Za nami targi IMM Kolonia, gdzie światowi designerzy zdążyli już pochwalić się swoimi nowymi kolekcjami. Co zatem będzie modne w 2015 w strefie salonu?

Inspiracje naturą

Na pewno naturalne materiały. Drewno, kamień oraz wszelkiego typu ekologiczne tkaniny zdominują nasze mieszkania i domy. W pięknych, często dziewiczych odsłonach wyeksponują wszelkie walory natury, jak usłojenie drewna czy rysunek kamienia. Inspiracje przyrodą to także poszukiwanie morfinicznych form i kształtów - naśladujące otoczaki poduchy sof czy przypominające  kwiat tulipana fotele.

Ocieplenie loftów

Z mody nie wyjdą także znane z loftów szarości. Nabiorą one jednak ciepłego, często kobiecego wręcz wyrazu. Szlachetne tkaniny oraz klasycyzujące formy ocieplają loftową stylistykę nadając jej nieco staroświeckiego charakteru.

Z widokiem na retro

W podobnym klimacie utrzymana jest także stylistyka kolorowych mebli tapicerowanych, sięgająca po wzorce z lat 50. i 60. Nasycone barwy oraz zgeometryzowane wzory to kolejna odsłona retro w naszej strefie dziennej.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH