Salon, podobnie jak cała strefa dzienna, urządzony został w jasnej palecie barw. Dominują tu beże, brązy i szarości, całość ociepla drewno. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Salon, podobnie jak cała strefa dzienna, urządzony został w jasnej palecie barw. Dominują tu beże, brązy i szarości, całość ociepla drewno. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
03 sty 2016 19:42

Najpiękniejsze salony 2015 roku. Zobacz je wszystkie

Jak urządzaliśmy salony w 2015? Zobaczcie najpiękniejsze realizacje z polskich domów.

Rok 2015 już za nami. Co było modne w aranżacjach strefy dziennej? Jakie kolory najchętniej wybieraliśmy do salonu? Które materiały podbiły nasze serca? Te i inne pytania naturalnie cisną się na usta. Aby zaspokoić Waszą ciekawość wybraliśmy 15 najpiękniejszych salonów prezentowanych na łamach magazynu Dobrze Mieszkaj w 2015 roku.

Wśród nich znajdziecie zarówno minimalistyczne wnętrza, jak i te o nieco cieplejszym charakterze. Ubrane w nowoczesne formy, jak i złagodzone klasycznymi rysami, urządzone w duchu minimalistycznym oraz przepełnione zdobnikami w stylu glamour. Wszystkie je łączy niezwykła dbałość o szczegóły aranżacyjne oraz dążenie do unifikacji całej strefy dziennej. To bowiem, co je wyróżnia to dążenie do jedności stylistycznej ze zintegrowaną kuchnią i jadalnią.  I choć ta ogólna tendencja nie wyznacza jednego kierunku aranżacyjnego, to łatwo możemy wyłonić kilka podstawowych trendów kolorystycznych w urządzaniu naszego salonu.

W minionym roku na salonach niepodzielnie królowały szarości. I choć kojarzą się one z minimalistycznymi, chłodnymi wnętrzami, to przecież szary jest jednym z najbardziej neutralnych kolorów w całej palecie barw. Dzięki temu doskonale wtapia się w każdą aranżację. Miejsca im nie ustępowała także biel - zwłaszcza w uniwersalnym i ponadczasowym duecie z czernią. W naszych domach nie mogło też zabraknąć naturalnych materiałów. Drewno, kamień czy cegła coraz częściej powracały do naszych wnętrz, jednak w dużo mniej tradycyjnym wydaniu. I choć przeważała jasna stonowana kolorystyka, nie mogło też zabraknąć mocnych akcentów w postaci modnych turkusów, grantów i innych odcieniach niebieskiego.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH