Fot. Driade.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Fot. Driade.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
18 sty 2014 15:23

Nemo i tajemnicza twarz

Pomysł na fotel z wizerunkiem zamyślonej ludzkiej twarzy pojawił się w głowie znanego włoskiego designera Fabio Novembre. Magnetyzujące spojrzenie niczym z greckiego posągu sprawia, że to bez dwóch zdań jeden z najpiękniejszych mebli, jakie kiedykolwiek stworzono.

Jak przyznaje sam projektant Nemo, Fabio Novembre, inspiracja do powstania niezwykłego fotela była dwojakiego rodzaju. Po pierwsze stanowiła ją postać głównego bohatera „20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” autorstwa Juliusza Verne'a. Po drugie, kluczowa jest także scena z „Odysei” Homera, kiedy Odyseusz, chcąc oszukać olbrzyma Polifema, przedstawia się jako Nemo – Nikt. Idea imienia-maski, za którą chowa się prawdziwa osobowość zainspirowała designera do stworzenia fotela-maski, w którym również można się prawie dosłownie schować, zwłaszcza że dostępny jest także w wersji obrotowej! W 2011 roku producent Nemo, marka Driade, wprowadził również wersję fotela wykonanego z lakierowanego polietylenu w intensywnych kolorach: czerwonym, niebieskim, żółtym, fioletowym czy pomarańczowym.

W skrócie:
Nazwa: Nemo
Producent: Driade
Projektant: Fabio Novembre
Rok powstania: 2010
Wersja: stała lub obrotowa
Materiał: matowy lub lakierowany polietylen
Kolorystyka: biały, czarny, czerwony, pomarańczowy, niebieski, żółty, fiolet.
Wymiary: 90x83x135 cm, wysokość siedziska 41cm
Cena: od ok. 5.700 zł (wersja matowa nieobrotowa) do ok. 17.000 zł (wersja obrotowa lakierowana).

 • Notka o projektancie

        Fabio Novembre

  Jeden z najbardziej znanych włoskich designerów. Urodził się w 1966 roku we włoskim Lecce. Studiował w Mediolanie i w Nowym Jorku. Do tej pory projektował dla tak znanych marek, jak Casamania, Cappellini, Driade, Meritalia czy Flaminia. W latach 2000-2001 był dyrektorem artystycznym marki Bisazza. Obecnie prowadzi własne studio projektowe w Mediolanie i uczestniczy w wielu międzynarodowych wystawach, w tym także poświęconych wyłącznie jego twórczości.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
 • awawawa, 2014-01-25 11:08:29

  Moje marzenie taki fotel

POLECAMY W SERWISACH