• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
16 lis 2009 11:22

Nie ma miejsca na nudę!

Trendy prezentowane przez największych projektantów, szczególnie w dobie kryzysu, inspirują do bardzo pozytywnej postawy: własnej kreacji i hand made w domowym zaciszu. Niektóre z proponowanych designerskich mebli i dodatków możemy przecież naśladować, przerabiając własne rupiecie. EKO-kreacja jest w cenie!

Nurt EKO na stałe zagościł w świecie designu. Obecny od jakiegoś czasu przechodzi coraz śmielsze metamorfozy. Niejednokrotnie prezentowaliśmy meble z recyklingu, uratowane przed śmietniskiem krzesła bez jednej nogi, czy naczynia z kineskopów telewizyjnych. Tym razem odchodzimy na chwilę od eksperymentów z formą i designerskich szaleństw, by zainteresować się projektami nowymi, ale tak bardzo oczywistymi, że od razu rodzi się wrażenie, iż dobrze znanymi. Jak choćby sofa ciosana z dużych kawałków drewna marki Moroso. Projekt wcale nie nowatorski, bowiem ławki tego typu już od dawna można spotkać na wiejskich podwórkach. Mebel, na kształt ogrodowego siedziska, nobilitowany do roli sofy, kiedy trafi na salony, w kontekście równie naturalnych dodatków, będzie ciepłym, przyjaznym elementem we wnętrzu.

Karton i tektura stały się tak samo jak drewno, szanowanym przez projektantów materiałem. Lekkie, proste w obróbce stanowią punkt wyjścia do wielu szalonych, a zarazem funkcjonalnych projektów. "Shoe Box" proj. SUCK UK! to organizer na drobiazgi w stylu fun designu. Kto z nas nie sięgnął po pudełko do butów, by wykorzystać je jako schowek na dokumenty, listy, drobiazgi? Jak się okazuje wielkiego designu wcale nie trzeba szukać na międzynarodowych targach wnętrzarskich, czy ekskluzywnych showroomach, mamy go na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko w znanych przedmiotach, odszukać nowe znaczenia i funkcje – oto czego uczą nas współcześni projektanci. Warto więc zastanowić się kilka razy zanim coś wyrzucimy na śmietnik, może warto podarować rzeczy drugie życie w zupełnie innym wcieleniu? Wariacje na temat kartonu prezentowane podczas Międzynarodowego Festiwalu DMY 2009 w Berlinie.

 ' title=

Kolekcja Finland włoskiej marki Calligaris.

Calligaris
fot. Calligaris

Soft wood sofa z kolekcji Moment collection marki Moroso.

Moroso sofa
fot. Moroso

Shoe box proj. SUCK UK! Shoe box proj. SUCK UK!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH