Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Refre

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 10 gru 2008 11:56 (aktualizacja: 19 gru 2013 14:07)

Odkurzamy PRL

Meblarnia Refre zajmuje się m.in. recyklingiem mebli. Większość staroci, które trafiają do pracowni, pochodzi z lat 60-tych i 70-tych. Poddawane są tu całkowitej renowacji i odświeżającej metamorfozie, zyskując indywidualny i wyjątkowy charakter.

Scena z “Czterdziestolatka”, w której inżynier Karwowski pomylił mieszkania i nie dostrzegł, iż jest u sąsiadów, dowodzi jak monotonny był wystrój wnętrz w PRL- u. Współczesny designer obłaskawia ten “obowiązkowy zestaw” przez żart, kolor czy nowy motyw. Wybrane meble i gadżety z tamtego okresu, a także te w peerelowskim stylu, to najnowszy i bardzo pozytywny trend. Świetnym przykładem może być chociażby działalność warszawskiej Meblarni Refre.

Manekin ze starej pracowni krawieckiej, w nowej szacie trafia na salony. Niebanalny gadżet, idealne towarzystwo dla fanów fashion. Wykonywany na zamówienie w Meblarni Refre.

manekin Meblarnia Refre
fot. Meblarnia Refre

Fotel koktajlowy z lat 70 (Refre). Eleganckie oparcie w formie muszli okazuje się kształtem ponadczasowym. Znowu cieszy oko... w "nowej skórze" z makówkowym deseniem. Cena: ok. 700 zł.

refre fotel PRL
fot. Refre

Talerz „Biedronka” to autentyk z czasów PRL -u. “Żelazny” gadżet klubo-kawiarni, dzisiaj może posłużyć jako efektowny dekor współczesnej jadalni czy salonu. Cena: ok. 350 zł.

Biedronka talerz Refre
fot. Refre

Emigrant z NRD. Fotel „rurkowiec”, po liftingu zaskakuje świeżością i zabawnym motywem na obiciu. "Słodkie" cytrynki sprawiają, że zamiast się krzywić, uśmiechamy się do przeszłości. Cena: ok. 800 zł.

Refre fotel cytryny
fot. Refre

 

WASZE KOMENTARZE (6) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA