Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Stylizowane meble nadają wnętrzu iście królewski wygląd. Charakter salonu wzmacniają złocone lampy oraz dekoracje. Projekt: Małgorzata Goś. Fot. Bartosz Jarosz.

Stylizowane meble nadają wnętrzu iście królewski wygląd. Charakter salonu wzmacniają złocone lampy oraz dekoracje. Projekt: Małgorzata Goś. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 12 lis 2014 12:33 (aktualizacja: 16 lis 2014 10:05)

Piękny salon w stylu klasycznym. Tak możesz go urządzić

Chociaż przez wielu styl klasyczny uznawany jest za przestarzały, ciągle nie brakuje jego miłośników. I nic w tym dziwnego, bo wnętrza klasyczne są eleganckie i reprezentacyjne. Zobaczcie, jak urządzić pokój dzienny.

W salonie urządzonym wg kanonów klasycyzmu dominują antyki lub meble i dodatki na nie stylizowane. Nierzadko pojawiają się złocone i srebrzone elementy dekoracyjne, jak również eleganckie dywany, zasłony i firany. Efekt dopełnia wyszukane oświetlenie.  Kryształowe żyrandole czy mosiężne lampy z atłasowymi kloszami dają poczucie komfortu, luksusu i harmonii. Nie oznacza to jednak, że klasyka musi być biżuteryjnie dekoracyjna i kosztowna.

Aranżacja w klasycznym stylu ma także różne odsłony. Eleganckie pomieszczenie może być urządzone antykami, ale też współczesnymi meblami o prostej, eleganckiej linii. Stylizację mogą dopełniać też nowoczesne, jednak nie minimalistyczne dodatki. Obie te wersje łączy jednak umiar, równowaga i dobry smak. Być może dlatego estetyką tą ciągle inspirują się miliony Polaków. Zobaczcie sami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA