Kolekcja ANVÄNDBAR projektu Studia Ganszyniec. Fot. IKEA.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Kolekcja ANVÄNDBAR projektu Studia Ganszyniec. Fot. IKEA.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
23 marz 2016 21:44

Polka zaprojektowała nową kolekcję dla IKEA. Robi wrażenie!

Maja Ganszyniec jest autorką najnowszej kolekcji IKEA, która już w kwietniu trafi do sklepów na całym świecie. Zobaczcie jej piękne projekty!

Polskie Studio Ganszyniec zaprojektowało najnowszą, limitowaną kolekcję ANVÄNDBAR dla IKEA. W kolekcji znalazły się wyłącznie produkty wykonane z naturalnych materiałów, które wspierać mają zrównoważony i ekologiczny styl życia.

Jednym z elementów nowej serii jest więc terakotowy kiełkownik, wykonany z naturalnej gliny o porowatej strukturze, która sprawia, że wilgoć jest lepiej rozprowadzana, a kiełki mają lepsze warunki do wzrostu. W kolekcji znalazła się też m.in. ławka z giętego drewna z pojemnikiem na rośliny - idealna, by wprowadzić do domowych pomieszczeń więcej zieleni - oraz samopodlewające się doniczki. Z kolei naczynia kuchenne z nieszkliwionej terakoty pomogą upiec potrawy w zdrowszy sposób, z użyciem mniejszej ilości tłuszczu. 

Założycielką i właścicielką Studia Ganszyniec jest Maja Ganszyniec, projektantka, która na swoim koncie ma współpracę z takimi markami jak Amica, Leroy Merlin, Dupont, Comforty, Orange czy Paypass. Jej prace pokazywano na wielu światowych wystawach: w Mediolanie, Amsterdamie, Berlinie czy Londynie. Urodzona na Śląsku, ukończyła wydział Design Product londyńskiego Royal College of Art i krakowską ASP. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH