Zobacz galerię [15 zdjęć]

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
05 lut 2014 15:47

Polski design: grupa projektowa Tabanda

Tabanda to troje projektantów: Małgosia Malinowska, Filip Ludka i Tomek Kempa. Z wykształcenia są architektami, od zawsze zafascynowanymi projektowaniem mebli i wszelkiego rodzaju form użytkowych.

 • Tabanda o sobie

  Tabanda to nie tylko trójka projektantów, to także nasze produkty. Te, które już stworzyliśmy są pełnoprawnymi członkami naszego zespołu i często podsuwają nam kolejne pomysły. Sprawia to, że wszystkie projekty mają ze sobą coś wspólnego – są nowoczesne i cechuje je minimalistyczne wzornictwo. Dodatkowo, w każdym z nich ukryliśmy elementy inspirowane naturą – spróbuj je znaleźć! Przełamując stereotypy daliśmy szansę niedocenianym materiałom, takim jak np. drewniana sklejka. Mając w zanadrzu własną wyobraźnię, numeryczną frezarkę CNC i doprawiając produkty ręcznym wykończeniem, wyczarowujemy dowolne trójwymiarowe formy!

  Projektujemy i produkujemy fajne rzeczy. Pomysły kiełkują w naszych głowach jak wielkanocna rzeżucha i cały czas ciągną nas za nogawkę prosząc o realizację! Dlatego formy użytkowe to tylko część naszych działań. Wiele pomysłów realizujemy w prywatnych i komercyjnych wnętrzach, instalacjach czy najróżniejszych akcjach zwalczania miejskiej brzydoty.

  Inspiruje nas natura. Projektujemy w myśl idei o zrównoważonym rozwoju, zależy nam na ekologicznym projektowaniu, które bazuje na podstawowych zasadach ergonomii i estetyki. Pracując nad nowymi formami, wychodzimy od określenia istoty problemu, tak aby finalny produkt był przyjazny użytkownikowi. Nasze projekty powstają z naturalnych materiałów, są nowoczesne i cechują się minimalistyczną formą. Łamiemy utarte schematy przeciwstawiając się masowym trendom – tworzymy przedmioty dla użytkowników wymagających oryginalnych rozwiązań dla swojego otoczenia. Przedmioty przez nas zaprojektowane wycinane są frezarką numeryczną i następnie ręcznie wykańczane. Dzięki zastosowaniu tej techniki eksperymentujemy z formą i modelem.
   
   
  Małgosia Malinowska, Filip Ludka i Tomek Kempa

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH