• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
09 gru 2008 12:31

Ramon Benedito. Twórczość słynnego designera

Inspiruje go otaczający świat – rejestruje jego zmienność i ciągle przyspieszający rytm, ale dostrzega także miejsce na piękno i estetykę. W przedmiotach codziennego użytku łączy poetycką i emocjonalną doskonałość z funkcjonalnością i wygodą.

Ramon Benedito w listopadzie br., w ramach spotkań „Projekt Dizajn” organizowanych przez firmę Roca, odwiedzi trzy polskie miasta – Warszawę, Kraków, Cieszyn – z cyklem wykładów o sztuce designu, architekturze Hiszpanii oraz własnych doświadczeniach twórczych.

Ramon Benedito
Ramon Benedito
Urodził się i wychował w Barcelonie, tutaj też ukończył słynną Szkołę Designu Elisava. Ten, dziś blisko 60-letni, projektant uznawany jest za osobowość wśród współczesnych hiszpańskich designerów. Od 35 prowadzi studio projektowe Benedito Design. Na swoim koncie ma wiele liczących się nagród oraz udział w prestiżowych międzynarodowych wystawach. Jego prace można podziwiać w galeriach na całym świecie, a także cieszyć się nimi we własnym domu.
Ramon Benedito

Lampa „Fiore” to świeży, tegoroczny projekt stworzony dla firmy Grok. Jak to u Ramona Benedito - minimum finezyjnej formy i maksimum użyteczności.

Grok
fot. Grok

Natura jest cennym źródłem inspiracji dla artysty. Kształt umywalki „Eliptic” zaprojektowanej dla firmy Roca, jak i wrażenia jakie wywołuje, są tego dobitnym przykładem.

Roca
fot. Roca

Benedito jest projektantem wszechstronnym, nie ucieka od rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii. W domofonie „Halo” (prod. Fermex) najważniejsza jest funkcjonalność i prostota obsługi.

Fermex
fot. Fermex

Przyjazne i zarazem eleganckie formy serii ceramiki sanitarnej „Hall” (prod. Roca) są efektem poszukiwań emocjonalnych odniesień w przedmiotach używanych na co dzień.

Roca
fot. Roca

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH