Kolekcja Yin & Yang zachwyca subtelną formą. Fot. Kenneth Cobonpue.

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Kolekcja Yin & Yang zachwyca subtelną formą. Fot. Kenneth Cobonpue.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
28 marz 2014 10:47

Ręcznie plecione meble. Azjatyckie inspiracje

Ręcznie plecione meble z włókien naturalnych marki Kennet Cobonpue rozpoznawane są na całym świecie. Pracochłonne, organiczne fotele czy sofy przypominają dzieła sztuki stworzone przez naturę. Zachwycają nie tylko miłośników tego, co naturalne, ale też największych polityków i celebrytów.

Zespół projektantów i rzemieślników, tworzących dla marki Kennet Cobonpue pracuje na małej wyspie na Pacyfiku zwanej Cebu. Pod jasnym, błękitnym niebem, w promieniach słońca rodzą się meble inspirowane pięknem natury. Powstają  z rattanu, bambusa, włókien manili lub buri, czyli ulubionych materiałów założyciela marki, Filipińczyka Kenneta Cobonpue. Sekretem niezwykłego wyglądu foteli, sof czy stolików jest sposób ich  wykonania. Meble wyplatane są tylko ręcznie z wielką starannością i zaangażowaniem.

  • Fot. Cenneth Cobonpue.

    Kenneth Cobonpue urodził się 16 grudnia 1968 roku na filipińskiej wyspie Cebu. Uznany projektant przemysłowy, który swoje projekty opiera na wykorzystaniu włókien naturalnych i materiałów ekologicznych, takich jak rattan, buri, bambus czy manila. Zdobywcą wielu prestiżowych nagród w najważniejszych, światowych konkursach dla designerów Jego wyjątkowe projekty doceniają hollywoodzcy celebryci oraz najwięksi politycy. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • jameschicago61@gmail.com, 2017-08-22 00:20:49

    Where can I buy Sofa with high back. Suzy Wong Collection. in the USA?

POLECAMY W SERWISACH