• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
30 sty 2009 12:54

Robert Majkut wybrał dla nas zestaw ikon designu

Robert Majkut przedstawia to, co jego zdaniem, najlepsze w designie - zobaczcie, co lubi i ceni we wnętrzach.

Zestaw subiektywny Roberta Majkuta
Robert Majkut
„Na poważnie” zajmuje się designem od 1996 roku. W jego wykonaniu charakteryzuje się on naturalną miękkością linii, nawiązującą do płynności ruchu ludzkiego ciała. Design traktuje jak misję. Za główny cel stawia sobie kształtowanie otaczającego nas świata tak, aby był on wygodny, szlachetny i piękny. Nie boi się odważnych, niekonwencjonalnych rozwiązań. Wychodzące „spod jego ręki” meble i wnętrza sprawiają wrażenie przystępnych i przyjemnych w obcowaniu, naturalnie dopasowujących się do człowieka i jego ciała.
Robert Majkut, projektant i designer

Nautilus. Oryginalna, zaskakująca kształtem kolumna to już klasyka, nie tyko akustyczna, ale też wzornicza. Natura od wieków podsuwa ludziom najlepsze rozwiązania. Proj. Morten Warren, Bowers & Wilkins.

Morten Warren, Bowers & Wilkins
fot. Morten Warren, Bowers & Wilkins

Aston Martin. Najpiękniej zaprojektowany samochód świata. Nawet na postoju daje wrażenie ciągłego, szalonego pędu. Niezwykła harmonia sportowego stylu i bardzo angielskiej, wyszukanej elegancji jest kwintensencją naprawdę „męskiego” samochodu.

Aston Martin
fot. Aston Martin

Butelka wody Ty Nant. Projektując plastykową butelkę do wody Ross Lovegrove udowodnił, że dobry design kształtuje również najprostsze przedmioty codziennego użytku. Zaskakujące, przekonywujące i... takie oczywiste.

Ty Nant
fot. Ty Nant

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH