Podłoga w kolorze drewna znakomicie sprawdza się w jasnych aranżacjach. Ponadto koresponduje z ciemniejszymi detalami. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Podłoga w kolorze drewna znakomicie sprawdza się w jasnych aranżacjach. Ponadto koresponduje z ciemniejszymi detalami. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
22 wrz 2014 14:20

Salon w jasnych kolorach

Postawienie na jasne barwy w aranżacji salonu to znakomity pomysł, który pozwoli  wprowadzić do wnętrza światło oraz powiększyć je wizualnie.

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale stworzenie jasnej aranżacji jest znacznie łatwiejsze niż zaprojektowanie wystroju, w którym  dominują intensywne barwy. A to dlatego, że bazujemy na głównie na bieli. W tym też kolorze powinny być meble lub ściany (albo przynajmniej niektóre z nich).

Mając do dyspozycji takie jasne „tło” możemy swobodnie dobierać zasłony i dywany, jak również drobne dodatki którymi ukształtujemy naszą aranżację. Najlepiej, aby były one w jasnych, pastelowych odcieniach. Mocne akcenty kolorystyczne dozwolone są jedynie w bardzo ograniczonej ilości.

Zmiana szybka i tania

Aranżacja salonu bazująca na bieli i innych jasnych kolorach jest także bardzo uniwersalna. Ponieważ komponuje się ona praktycznie ze wszystkimi barwami, można ją zmienić w nieskomplikowany i niewymagający dużych nakładów finansowych sposób. Wystarczy wymienić kilka dodatków. Turkusowe poduszki czy stalowy dywan sprawią, że aranżacja stanie się chłodniejsza i zarazem bardziej nowoczesna. Akcenty w ciepłej gamie kolorystycznej gwarantują, że wnętrze wyda się cieplejsze i zapanuje w nim optymistyczny nastrój.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH